Kolekcinės vertybės

Tema: Investavimas

Terminas anglų kalba: Collectibles


Kolekcinės vertybės taip pat gali būti laikomos investicijomis, tačiau jų vertė bei nauda yra kur kas sunkiau apčiuopiama, nei rimtesnių investavimo priemonių.

Meno kūriniai, pašto ženklai, antikvariniai dirbiniai, monetos, kolekciniai vynai ar kitos egzotiškos investicijos taip pat gali turėti aukštą grąžą, tačiau tokios investicijos yra rizikingos. Ypač tuomet, jei labai gerai neišmanote šios rinkos.

Paprasti vertybiniai popieriai, kaip taisyklė, prekiaujami biržoje, kur teisinga kaina nusistato paklausos ir pasiūlos pagalba, ir tikimybė, kad pirkdami smarkiai permokėsite, ar parduosite per pigiai yra nedidelė. Tuo tarpu perkant kolekcines investicijas, jei nebūsite pakankamai geras specialistas, galite būti stipriai apgautas.

Todėl būtų patartina investuoti į tokias investicijas tik tuomet, jei tai sutampa su jūsų hobiu, ir tikrai žinote ką darote. Taip pat, jei tokių kolekcijų vertė didelė, turėsite dar pasirūpinti ir jų saugumu, kas bus papildomos sąnaudos.

Vienas efektyviausių būdų investuoti į kolekcines vertybes - tai nupirkti brangiam žmogui gražią dovaną, kuria ji/jis taip galėtų pasipuošti. Protingas pasirinkimas yra unikalūs rankų darbo papuošalai ir juvelyrika - www.F-emale.lt rasite tinkamą pasiūlą.

Reikia nepamiršti, kad būtent unikalūs gaminiai turi išliekamąją vertę, t.y. tokie, kurie nėra gaminami masiškai, ir kiekvienas jų vienetas yra unikalus gaminys.

Investicijos į įvairias kolekcines vertybes yra labai stipriai susijusios su mada, ir čia galimi dar didesni burbulai, nei tradicinėse investicijų rinkose, todėl geriausia rinktis tik šimtmečiais aktualumą išlaikiusias investavimo priemones. 

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 15:30:17

Laukiame komentarų!