Materialusis turtas

Tema: Investavimas

Terminas anglų kalba: Tangible Assets


Trumpai

Materialusis turtas – tai turtas, kuris realybėje egzistuoja fiziškai, bei jo vertė priklauso nuo to turto faktinės fizinės būklės. 

Plačiau

Neskaitant tam tikrų mišrių atvejų, visą turtą galima skirstyti į fizinį bei nematerialųjį (skirstant ne pagal buhalterinę apskaitą). Taip pat dažnai nematerialusis turtas gali atstovauti materialųjį turtą (pvz., vertybiniai popieriai suteikiantys teisę į tam tikrą naftos kiekį ar pan.).

Pagrindinės materialiojo turto rūšys:

  • Nekilnojamasis turtas – bene svarbiausia bei įtakingiausia tokio turto rūšis. 
  • Transportas, mašinos, įranga – svarbi turto rūšis įmonėms, tuo tarpu asmeniniuose finansuose ji paprastai ignoruojama.
  • Žaliavos – tai įvairūs gamtiniai bei kiti resursai, įskaitant auksą, naftą, spalvotus metalus ir kt.
  • Kolekcinės vertybės – gali turėti didžiulę vertę.

Sunku pasakyti, į kurią turto rūšį labiau apsimoka investuoti: materialųjį ar nematerialųjį (vertybinius popierius). Abu turi savo privalumų ir trūkumų.

Toks fizinis turtas gali ne tik atnešti grąžą, bet taip pat juo galima ir naudotis savo reikmėms: gyventi nuosavame name, nešioti auksinį pakabuką ir pan. Kita vertus, fizinis turtas gali nusidėvėti, reikalauti priežiūros, saugojimo.

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 15:30:53

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!