Straipsniai

Elektros kainos Lietuvoje ir pas kaimynus

2022 08 30

Elektros kainos - viena karščiausių temų pastaruoju metu. Žinoma, ši tema neaplenkė ir Lietuvos gyventojų. Pakilus žaliavinių energetinių išteklių kainoms (nafta, dujos, anglis, malkos), elektros kainos, žinoma, taip pat stengėsi neatsilikti. Pagrindinis klausimas, kaip šiandien realiai atrodo Lietuvos situacija lyginantis su ES kaimynais, bei didžiosiomis šalimis, kurios susiduria su panašiomis aplinkybėmis. 

plačiau

Kas vyksta su technologijų akcijomis?

2022 02 04

Kas investuoja į akcijas, negalėjo nepastebėti "uraganų" technologiniame akcijų rinkų segmente. Jei kalbėsime apie kiek ilgesnį periodą, tai dinamiką geriausiai atspindės tiesiog šio sektoriaus akcijų indeksas JAV rinkoje. Pagrindinis šio segmento atstovas yra NASDAQ 100. Taigi, žvilgterėkime į jo dinamiką: 

plačiau

Kokios iš tiesų būsto kainos Vokietijoje?

2021 09 10

Taip jau gavosi, kad analizavau vieną Vokietijos gyvenamojo būsto nuomojimo bei vystymo kompaniją "Adler Group". Kadangi, dažnai gimsta diskusijos, kiek Vilniuje ar kituose Lietuvos miestuose kainuoja nekilnojamasis turtas lyginant su kitomis šalimis, atkreipiau dėmesį į šios Vokietijos kompanijos portfelio duomenis. 

plačiau

“General Motors” pateikė nepakankamai stiprius rezultatus

2021 08 05

JAV automobilių gamintojas “General Motors” (GM) investuotojams pristatė paskutinio, t.y. antrojo šių metų ketvirčio rezultatus. Šios paskelbtos naujienos pavadinimas atrodė taip: „GM Reports Strong Second-Quarter 2021 Results“.

plačiau

Kinijos technologijų kompanijų smigimas

2021 07 27

Rinkų dėmesys visuomet nukrypsta ten kur daugiausia judėjimo. Pastaruoju metu vis daugiau dėmesio sulaukia Kinijos technologijų kompanijos. Šįkart tas dėmesys ne visai iš gerosios pusės. Jau kuris laikas investuotojai smarkiai išpardavinėja Kinijos technologijų gigantus, ir praktinių išimčių šioje vietoje būtų sunku surasti.

plačiau