Galbūt šios mintys nėra visiškai klasikinės, ar vadovėlinės, tačiau daugiau apie tai galvojant, viskas kaip ir tvarkingai “dėliojasi į savo vietas”.
Pagrindinis veiksnys, toliau nulemsiantis rinkų likimą, yra kurioje gi stadijoje kovoje su infliacija šiuo metu esama. Atrodo paprastas dalykas, tačiau iš tiesų apibrėžiamas sunkiau nei atrodo. Juk ne tik ne vienas ekonomistas pasimetęs dabartinėse ekonomikos aplinkybėse, bet ir patys centriniai bankai blaškosi keisdami savo nuostatas bei ateities projekcijas.
Elektros kainos - viena karščiausių temų pastaruoju metu. Žinoma, ši tema neaplenkė ir Lietuvos gyventojų. Pakilus žaliavinių energetinių išteklių kainoms (nafta, dujos, anglis, malkos), elektros kainos, žinoma, taip pat stengėsi neatsilikti. Pagrindinis klausimas, kaip šiandien realiai atrodo Lietuvos situacija lyginantis su ES kaimynais, bei didžiosiomis šalimis, kurios susiduria su panašiomis aplinkybėmis.
Kas investuoja į akcijas, negalėjo nepastebėti "uraganų" technologiniame akcijų rinkų segmente. Jei kalbėsime apie kiek ilgesnį periodą, tai dinamiką geriausiai atspindės tiesiog šio sektoriaus akcijų indeksas JAV rinkoje. Pagrindinis šio segmento atstovas yra NASDAQ 100. Taigi, žvilgterėkime į jo dinamiką:
Taip jau gavosi, kad analizavau vieną Vokietijos gyvenamojo būsto nuomojimo bei vystymo kompaniją "Adler Group". Kadangi, dažnai gimsta diskusijos, kiek Vilniuje ar kituose Lietuvos miestuose kainuoja nekilnojamasis turtas lyginant su kitomis šalimis, atkreipiau dėmesį į šios Vokietijos kompanijos portfelio duomenis.
Deja bet taip. Investuojant reikia tarpininkui patikėti pinigus, o patikint pinigus, patikimumas ir reputacija yra svarbiausia.
Visada yra kas skolina: Savy, Paskolų klubas, Finbee ir t.t.
Su nežinomais brokeriais greitai galima prarasti visus pinigus.
Įdomi tema. Infliacijos lygis priklauso nuo politikos. Ar jis realus didesnis nei oficialus? Galbūt. Tačiau kaip tiksliai išmatuoti?
Koks iš tiesų optimalus infliacijos lygis?
------------------------------------------------------------