https://www.finansistas.net/straipsniai/Vokietijos-butu-kainos Kodėl Vokietijoje butai pigesni?
Taip jau gavosi, kad analizavau vieną Vokietijos gyvenamojo būsto nuomojimo bei vystymo kompaniją "Adler Group". Kadangi, dažnai gimsta diskusijos, kiek Vilniuje ar kituose Lietuvos miestuose kainuoja nekilnojamasis turtas lyginant su kitomis šalimis, atkreipiau dėmesį į šios Vokietijos kompanijos portfelio duomenis.
Kadangi Vilniaus kainas visi daugmaž žinome, gali būti įdomu pasilyginti su Vokietijos miestų (kurių dauguma panašaus dydžio kaip Vilnius) kainomis:
Šaltinis: https://ir.adler-group.com/download/companies/adoproperties/Presentations/Adler_Q2_2021_presentation.pdf
Vidutinė butų rinkos vertė pagal "Adler Group" duomenis yra apie 2 000 EUR už kvadratinį metrą, ir reikia atkreipti, kad vidurkį smarkiai didina Berlynas ir Diuseldorfas. Žvelgiant į kitus miestus, galima teigti, kad ten vidutinės kvadratinio metro vertės vyrauja tarp 1 000 - 2 000 EUR. Turint omenyje, kad tai nuomai skirtas įrengtas ir likvidus turtas, panašu, kad Vilniaus kainos jau išsiveržusios į priekį.
Tuo tarpu vidutinis nuomos pajamingumas Vokietijos portfelyje lygus 3,8 proc., kas ko gero nėra toli nuo Vilniaus butų nuomos vidurkio (kas irgi keista, nes komercinio turto pajamingumai Vakaruose pastebimai mažesni). Vidutinė nuomos kaina šios Vokietijos kompanijos portfelyje sudaro 6,55 EUR/kv.m, kas padauginus iš ploto vidutinio dydžio butui (50 kv.m) sudarytų 327,5 EUR / mėn.
Vokietijos ir Lietuvos darbo užmokesčių skirtumus turbūt daugelis įsivaizduoja patys (orientacijai, Statista.com: "As of 2020, the average annual wage of Germany was 42.5 thousand Euros per year" - čia 'gross' skaičius; Lietuvos vidutinis atlyginimas).
Tai tik keli skaičiai. Išvadas darykime patys.
Sėkmės dirbant bei investuojant,
Rokas Lukošius
Šioje svetainėje pateikiamas turinys yra finansistas.net nuomonė bei gali būti subjektyvus. Autorius gali turėti tiesioginį interesą dėl vienokių ar kitokių vertybinių popierių vertės. Tai yra informacinio pobūdžio pranešimas, kuris nėra ir negali būti traktuojama kaip investavimo rekomendacija ar tyrimas.
Patiko informacija?
Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!
https://www.finansistas.net/straipsniai/Vokietijos-butu-kainos Kodėl Vokietijoje butai pigesni?
Tai Lietuvoje didesnės būsto kainos nei Vokietijoje. Labai įdomus palyginimas. Vokietijoje tuo tarpu gyventojų skaičius auga, kai Lietuvoje mažėja. Atlyginimai skiriasi kartais. Koks pagrindas Lietuvoje kainoms būti tokio pat dydžio kaip Vokietijoje. Kosmosas!
Vokietijoje sąlyginai butų kainos nėra labai didelės. Bet yra daugybė miestų Europoje, kur kainos gerokai didesnės. Bet esminis palyginimas matuojant kainų lygį yra "Price to Income Ratio". Tai yra, būsto vidutinės kainos ir asmens metinių pajamų dydžio palyginimas. Lietuva tikrai nėra brangiausia pasaulyje, bet palyginti su kitomis Europos šalimis ar kitomis pažangesnėmis šalimis, atrodo brangiai. Labai patogus palyginimas yra čia: https://www.numbeo.com/property-investment/rankings_by_country.jsp
Kaip visada kaltas lietuvių nesugebėjimas investuoti kažką normaliau.
Nekilnojamas turtas primityvi, bet nebūtinai bloga investicija. Daug priklauso nuo rinkos situacijos, ir kaip sakoma: " location, location and location".
Nekilnojamas turtas kelia daug klaustukų, bet jei kišenę spaudžią gryni pinigai, tai klausimas kas iš jų liks po dešimtmečio?
Auksas kaip investicija turi savo nišą, nors ir nėra mėgiamas visų investuotojų. Dažnai auksas naudojamas kaip alternatyva pinigams (ar pinigų rinkos ...
Tai kur tas ilgai lauktas kritimas? Kiek dar sugebės laukti tie, kuriems reikia būsto gyventi, ir jau laukė du metus? Kai kantrybė baigsis, pokyčiai g...
Ką gi, panašu, kad auksas išjudėjo. To ir buvo galima tikėtis dabartinėje aplinkoje, kai tiek daug neaiškumo, o infliacija iki galo taip ir niekur ned...
Tame yra tiesios. Bet turbūt per daug laisvės irgi nėra labai gerai :)
finansinė laisvė reiškia būti be finansų
------------------------------------------------------------