INVESTAVIMAS

Investavimas – vienam tai tik žodis, skirtas pateisinti nusipirktai alaus dėžei (nes bus galima priduoti butelius), kitam tai gyvenimo siekis užsitikrinti finansiškai stabilią ateitį ir senatvę.

Kalbant apie investavimą, pirmiausia jį reikia suprasti kaip būdą, kad turimi pinigai (kapitalas) uždirbtų daugiau pinigų. Žinoma, pirmiausia tam reikalingi pinigai. Tad neturint sukaupto kapitalo, investavimas neišvengiamai siejasi su savo išlaidų valdymu (taupymu), kas nėra pats maloniausias procesas.

Net ir turint sukaupto kapitalo, visuomet iškils klausimas – gal geriau išleisti tuos pinigus dabar? Juk reikėtų naujesnio, gražesnio automobilio, vieno papildomo kambario, kelionės į saulėtus kraštus, ir iš viso - nėra ką apsirengti… O ateitis, ji miglota ir kažkur toli. O ir negali žinoti, kiek dar žmogus gyvensi?

Kalbant apie asmeninį investavimą tokie klausimai neišvengiami. Todėl investuojant vien žinių nepakanka. Gali žinoti visas pasaulio investavimo strategijas ir priemones, bet tai negarantuos geriausio rezultato. Sėkmingas investavimas be stiprios asmenybės, emocijų valdymo ir savo iškeltų nuostatų laikymosi – neįmanomas.

Sukaupus tam tikrą kiekį pinigų, dažnai žmogaus suvokimas pradeda keistis: poreikiai auga, motyvacija toliau taupyti prarandama. Bet persistengti su taupymu - taip pat ne išeitis.

REKOMENDUOJAME:
 

Žinomas ne vienas atvejis, kuomet žmogus, sukaupęs milijonus, iš taupumo vaikščiodavo skylėtomis kojinėmis. Todėl investavime reikalingas ne tik savo poreikių suvaržymas, bet ir protingas balansas, nenuklystant kraštutinumų keliais.

Kiek visgi verta investavimui skirti dėmesio ir pinigų - kiekvieno asmeninis reikalas. Daugiausia tai priklausys nuo to, kada vis tik žmogus norėtų išeiti į pensiją (ir ką veikti jos metu). Lietuvoje, taip sparčiai senstant visuomenei, daugelis gali iš viso nesulaukti oficialaus pensinio amžiaus, kuris vis tolsta, jau nekalbant apie būsimos pensijos dydį…

Ruošiesi investuoti? Pradėk nuo tau paruošto TURBO INVESTUOTOJO STARTERIO:

investavimas starteris


REKOMENDUOJAME:

 

INVESTAVIMAS Į AKCIJAS: INVESTICIJŲ VALDYMAS IR STRATEGIJOS:   INVESTICINIAI FONDAI: OBLIGACIJOS IR KITI SKOLOS VP: IŠVESTINĖS FINANSINĖS PRIEMONĖS:    BENDRI: PREKYBA VERTYBINIAIS POPIERIAIS:
INVESTUOTOJAI:

Šiame skyriuje galite susipažinti su įvairiais investavimo terminais ir procesais. Tačiau jei rimtai nuspręsite investuoti, reikės domėtis ir ekonomika, finansų analize, finansiniais rodikliais ir kitomis susijusiomis sferomis.