OIBDA

Tema: Finansų analizė

Terminas anglų kalba: OIBDA


Trumpai

OIBDA – tai įmonės pelno rūšis, kurios pavadinimas kilęs iš sutrumpinimo anglų kalba: Operating Income Before Depreciation and Amortization. Tad OIBDA yra veiklos pelnas prieš nusidėvėjimą ir amortizaciją.

Plačiau

Finansų srityje naudojama daug skirtingų pelno rūšių, ir kiekviena jų turi savo privalumų ir trūkumų. OIBDA pelnas dažniausiai naudojamas vietoj populiariojo EBITDA rodiklio.

Reikia pastebėti, kad OIBDA ir EBITDA pelno rodikliai yra labai panašūs. Tiksliai paskaičiavus, šie rodikliai vienas nuo kito turėtų skirtis tik tiek, kiek sudaro skirtumas tarp įmonės ne pagrindinės veiklos pelnas (ne pagrindinės veiklos pajamų ir sąnaudų skirtumas). Jei įmonė neturi nefinansinių ne pagrindinės veiklos pajamų bei išlaidų, tuomet jos OIBDA ir EBITDA bus lygūs. 


OIBDA skaičiavimas

OIBDA = Pagrindinės veiklos pelnas + nusidėvėjimas + amortizacija

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!