Kas vyksta su technologijų akcijomis?

2022 02 04

Kas investuoja į akcijas, negalėjo nepastebėti "uraganų" technologiniame akcijų rinkų segmente. Jei kalbėsime apie kiek ilgesnį periodą, tai dinamiką geriausiai atspindės tiesiog šio sektoriaus akcijų indeksas JAV rinkoje. Pagrindinis šio segmento atstovas yra NASDAQ 100. Taigi, žvilgterėkime į jo dinamiką: 

nasdaq 100

Nesunku pastebėti, kad 2022 metai buvo ypač nedėkingi šiam sektoriui, ir per vieną mėnesį indeksas beveik ištirpdė metų uždarbį. Ilgiau sekusius rinką, toks smukimas neturėtų stebinti, ir jo tikrai buvo galima tikėtis. Tačiau įdomu tai, jog vien vakar NASDAQ 100 indeksas nukrito 4,2% - o tai jau nemažai. Pagrindinė priežastis tokio didelio kritimo - iš esmės vienos įmonės ketvirčio rezultatai. Aišku, ta įmonė nemaža, ir visiems žinoma - Facebook. Į pačius rezultatus per daug šiame straipsnelyje nesigilinsime, tačiau pats faktas įspūdingas - viena (net ne didžiausia) įmonė taip smarkiai išjudino visą rinką. 

Dar geriau visa sumaištis rinkoje matosi iš kelių kompanijų [vienos dienos!] grafikų. Pačio Facebook (Meta Platforms Inc) akcijos per dieną nukrito 26%, ir grafiką iš tiesų net neįdomu žiūrėti (todėl jo net neįdėsime)... Tačiau žvilgterkime į SNAP ir AMZN dienos situaciją, kuri kelia kur kas didesnę intrigą. 

SNAP akcijos kursas per dieną nukrito 23,6%. Ir tai iš esmės tik dėl to, kad Facebook (kuri kažkiek netgi konkurentas, o konkurento nesėkmė, tavo sėkmė?) paskelbė prastokus rezultatus.  Bet kaip sakoma, negirk dienos be vakaro. Ir atvirkščiai. Nes po prekybos SNAP paskelbė savo ketvirčio rezultatus, ir po oficialios prekybos, akcijų kainos lygis kilo net 59%:

snap akcija grafikas

Labai panaši situacija, tik galbūt mažesne išraiška, susiklostė ir su giganto AMZN akcijomis, kuris taip pat po prekybos paskelbė rezultatus: 

AMZN akciju grafikas

 

Investuoti iš tikrųjų nenuobodu...

 

Sėkmės dirbant bei investuojant,

Rokas Lukošius


Šioje svetainėje pateikiamas turinys yra finansistas.net nuomonė bei gali būti subjektyvus. Autorius gali turėti tiesioginį interesą dėl vienokių ar kitokių vertybinių popierių vertės. Tai yra informacinio pobūdžio pranešimas, kuris nėra ir negali būti traktuojama kaip investavimo rekomendacija ar tyrimas.

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

atgal