Nematerialusis turtas

Tema: Finansų analizė

Terminas anglų kalba: Intangible Assets


Trumpai

Nematerialus turtas – tai turtas, turintis tam tikrą vertę, tačiau neturintis jokios fizinės formos.

Plačiau

Kalbant apie nematerialų turtą, pirmiausia reikėtų išskirti, ar kalbame apie bendrąjį jo supratimą, ar jo vertinimą pagal apskaitos standartus. Kalbant apie apskaitą, kai kur galima sutikti prie nematerialiojo turto priskirtas akcijas ar kitą finansinį turtą, tačiau dažniausiai šis turtas būna išskiriamas kaip finansinis turtas atskirai, o nematerialusis turtas įtraukia šiuos pagrindinius turto tipus:

  • Intelektinė nuosavybė – tai įvairūs patentai, licencijos, teisės į vienokias ar kitokias žinias bei jų panaudojimą. 
  • Vardo vertė – Lietuvoje retai sutinkamas dalykas, tačiau didžiosios tarptautinės kompanijos, investuojančios milijardus į savo vardo žinomumą, balanse savo vardo vertę prideda prie nematerialiojo turto. 
  • Prestižas – prestižas balanse susidaro konsoliduojant įsigytos įmonės turtą, jei jos pirkimo kaina skiriasi nuo balansinės vertės. Prestižas realios vertės neturi, ir yra palaipsniui amortizuojamas.

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-02 16:38:22

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!