Tiesioginės investicijos

Tema: Įmonių finansai

Terminas anglų kalba: Direct Investments


Apie 'tiesiogines investicijas' būtų galima kalbėti labai plačiai ir ilgai, tačiau tai jau kiek kita tema, atitolusi nuo investicinių priemonių, susijusių su investavimu į vertybinius popierius, ir čia daugiau reikėtų kalbėti apie patį verslą, o ne apie investicijas. 

Pavyzdžiui, kompanija, kurios pagrindinė veikla yra statyba, galėtų spręsti klausimą, ar jai labiau apsimoka investuoti į naują kraną, ar geriau kartais šią mašiną tiesiog išsinuomoti, o jei įmanoma ir iš viso apsieiti. Jei įmonė turi laisvų lėšų, ji galėtų tokią investiciją atlikti, tačiau pirmiausia turėtų įvertinti, koks jos atsipirkimas. O gal jai labiau apsimokės tiesiog investuoti į obligacijas ar kitas finansines investicijas. 

Tokias tiesiogines investicijas gali daryti ne tik verslas, bet taipogi ir individualūs asmenys. Paprastas pavyzdys būtų toks: pavyzdžiui turite gyvenamąjį namą, ir pasiskaičiuojate, kad per metus elektrai išleidžiate tris tūkstančius litų. Jei už trisdešimt tūkstančių galėtumėte pasistatyti vėjo varomą vietinę jėgainę, kuri patenkintų visus Jūsų poreikius, galbūt tai būtų visai gera investicija? Tačiau, kad tiksliai atsakyti į šį klausimą, reikėtų atlikti detalesnius investicijos atsipirkimo skaičiavimus, ir palyginti su kitomis alternatyvomis.

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-02 16:38:45

Laukiame komentarų!