Finansininkas

Tema: Įmonių finansai

Terminas anglų kalba: Financier


Lietuvoje žodis 'finansininkas' labai dažnai naudojamas 'apskaitininkui' ar 'buhalteriui' apibūdinti. Tačiau iš tiesų, tai klaidingas požiūris. 

Tikro finansininko sąvoka turėtų būti daug platesnė - jo buhalterinės apskaitos žinios turėtų būti tik nedidelė dalis visų žinių apie finansų rinkas, verslo finansų valdymą, investicijų valdymą. Mažo to geras finansininkas turėtų puikiai išmanyti finansų inžineriją, orientuotis ekonomikoje, versle, investicijų rinkoje, susijusiuose teisiniuose bei kituose reikaluose.

Sunku būtų nuspręsti, ar geru finansininku tampama, ar tam reikia turėti daugiau nei vien daugybę įgytų žinių, galbūt net įgimtą talentą. Tai nuspręsti, žinoma, būtų labai subjektyvu, kaip ir pati sąvoka "geras" ar "tikras". 

Ar finansininkas turėtų būti toks, kaip 1912 savo knygoje rašė T. Dreizeris knygoje "Finansininkas", su sutryptais konkurentais ir korupcijos šleifu iš paskos? O gal per šimtmetį daug kas pasikeitė, juk ir pati finansų rinka palyginti su tuomete atrodo neatpažįstamai. Tad kaip gi turėtų atrodyti teisingas šių laikų 'finansininkas' ir ar tai tas pats kas "verslo ryklys" - išlieka atviru klausimu diskusijai...

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-02 16:37:05

Laukiame komentarų!