Finansininkas

Tema: Įmonių finansai

Terminas anglų kalba: Financier


Lietuvoje žodis 'finansininkas' labai dažnai naudojamas 'apskaitininkui' ar 'buhalteriui' apibūdinti. Tačiau iš tiesų, tai klaidingas požiūris. 

Tikro finansininko sąvoka turėtų būti daug platesnė - jo buhalterinės apskaitos žinios turėtų būti tik nedidelė dalis visų žinių apie finansų rinkas, verslo finansų valdymą, investicijų valdymą. Mažo to geras finansininkas turėtų puikiai išmanyti finansų inžineriją, orientuotis ekonomikoje, versle, investicijų rinkoje, susijusiuose teisiniuose bei kituose reikaluose.

Sunku būtų nuspręsti, ar geru finansininku tampama, ar tam reikia turėti daugiau nei vien daugybę įgytų žinių, galbūt net įgimtą talentą. Tai nuspręsti, žinoma, būtų labai subjektyvu, kaip ir pati sąvoka "geras" ar "tikras". 

Ar finansininkas turėtų būti toks, kaip 1912 savo knygoje rašė T. Dreizeris knygoje "Finansininkas", su sutryptais konkurentais ir korupcijos šleifu iš paskos? O gal per šimtmetį daug kas pasikeitė, juk ir pati finansų rinka palyginti su tuomete atrodo neatpažįstamai. Tad kaip gi turėtų atrodyti teisingas šių laikų 'finansininkas' ir ar tai tas pats kas "verslo ryklys" - išlieka atviru klausimu diskusijai...

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-02 16:37:05

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!