Finansai

Tema: Finansų rinkos

Terminas anglų kalba: Finance


Trumpai

Paprastai finansais vadinama viskas kas susiję su pinigais. Jei gaunate atlyginimą - tai jau finansai, išleidžiate atlyginimą - tai irgi finansai, jei išleidžiate daugiau nei uždirbate - tai jau asmeniniai finansai...

Plačiau

Jei finansais laikytumėme ne procesą, bet daiktavardį, tuomet finansais galėtumėm vadinti visą finansinį turtą, arba kitaip sakant finansines investicijas: indėliai, pinigai, akcijos, obligacijos ir kitas finansinis turtas.  

Čia, žinoma, supaprastintas požiūris. Iš tiesų finansų supratimas yra labai platus, ir pirmiausia galėtumėm išskirti tris pagrindines finansų rūšis:

  • Asmeniniai finansai
  • Verslo finansai (įmonių finansai)
  • Viešieji (valstybės) finansai
  • Investiciniai finansai

Taip pat finansais galima vadinti ir mokslą, nagrinėjantį finansų valdymą ir finansinę inžineriją. Kadangi finansinė veikla sudaro ženklią dalį valstybių BVP struktūroje, todėl finansai paprastai ir sulaukia tiek daug dėmesio. Be to, praktiškai nėra įmonių ar šeimų, kurios vienaip ar kitaip nesusidurtų su bankais, kurie ir yra pagrindiniai finansinės veiklos atstovai.

Kalbant apie finansus, visuomet reiktų nepamiršti ir apie finansų valdymą, nes kokybiškai atliktas finansų valdymo procesas gali sutaupyti ar uždirbti reikšmingas sumas pinigų ilguoju laikotarpiu.

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-02 15:52:16

Laukiame komentarų!