Įmonių finansų valdymas (verslo finansų valdymas)

Tema: Įmonių finansai

Terminas anglų kalba: Corporate Finance Management


Trumpai

Nepaisant to, kad į kiekvieno verslo valdymą įeina daugybė tarpinių tikslų - pagrindinis yra uždirbti pinigus. Verslo finansų valdymas tą padeda padaryti efektyviau. 

Plačiau

Įmonės finansų valdymas yra gan plačiai išplėtotas mokslas, ir jis neliko sausa teorija, bet itin plačiai taikomas ir praktikoje. Tai visiškai normalu, įvertinant tai, kad kiekvienos įmonės pagrindinis tikslas yra didesnė grąža jos akcininkams ilguoju laikotarpiu

Kad ir koks sėkmingas ar nesėkmingas būtų verslas, teisingas finansų valdymas visuomet gali prisidėti prie geresnių finansinių įmonės rezultatų. Įmonės finansų valdymas gali apimti šias sritis:

  • Finansinių rodiklių skaičiavimas bei lyginimas su kitais panašiais verslais, gali padėti efektyviau valdyti daugelį išteklių, geriau kontroliuoti sąnaudas. Prie to galėtų papulti ir efektyvesnis apyvartinio kapitalo valdymas.
  • Tiek materialinių tiek finansinių investicijų valdymas taip pat yra reikalingas įgyvendinti tikslas. Efektyviausių investicijų parinkimas ir vertinimas, laisvų lėšų panaudojimas investicijoms turi būti apskaičiuotas ir tiksliai įvertintas. O gal lėšas geriausia išmokėti dividendais?
  • Biudžetavimas taip pat vis dar populiari finansų valdymo priemonė, tačiau pamažu jau prarandantis savo patrauklumą. Taip yra dėl to, kad dažnai sunku numatyti daugelį aplinkybių, o tam sunaudojama nemažai resursų. Vis tik vieniems verslams biudžetavimas naudos duoda daugiau, kitiems mažiau.
  • Įmonės kapitalo finansavimas yra vienas svarbiausių įmonės finansų valdymo uždavinių. Naudojamas kapitalas gali būti tiek nuosavas, pritraukiamas iš naujų akcijų emisijų, tiek skolintas, tiek ir tarpinis variantas - "mezzanine" finansavimas. Parinkti efektyviausią kapitalo struktūrą ir gauti finansavimą geriausiomis sąlygomis yra sudėtingas įmonės finansų uždavinys, tačiau taip pat galintis turėti didelę reikšmę akcininkų grąžai.
  • Įmonės veiklos rizikos kontroliavimas neatsiejamas nuo nuo finansų valdymo. Tai gali apimti ne vien tik finansinės veiklos rizikos valdymą, bet ir visos veiklos rizikos valdymą, nes bet kokie veiklos rizikos padariniai gali turėti svarios įtakos įmonės finansams.
  • Su įmonės finansų valdymu taip pat susijusi ir įmonės plėtra per įsigijimus. Tokią plėtrą galima priskirti prie investicijų, tačiau tai nėra įprastinės finansinės investicijos ar investicijos į materialųjį turtą naudojamą veikloje, bet šios investicijos yra strateginiai kitų įmonių kontrolinių paketų pirkimai, siekiant didinti užimamą rinkos dalį ar veržtis į naujas rinkas.

Neturite profesionalių darbuotojų įmonės finansų valdymui? Galbūt jų ir neapsimoka turėti. Kreipkitės pagal poreikį: profesionali pagalba finansų srityje

 

 

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-02 16:17:24

Laukiame komentarų!