Kaip pasirinkti geriausią finansų ir investicijų valdytoją

Tema: Investavimas

Terminas anglų kalba: How to Chose Investment Manager


Finansų, investicijų valdytojas ir konsultantas

Finansų ir investicijų valdymas - itin daug dėmesio ir atsakingumo reikalaujanti sritis. Nesvarbu ar valdote savo, ar įmonės pinigus, tačiau bet kokiu atveju svarbu, kad lėšų panaudojimas būtų efektyvus ir profesionalus. Paprastai visi finansai (ar pinigai ar vertybiniai popieriai) yra įgyjami nelengvai, ir reikia ne tik juos išsaugoti, bet ir tinkamai įdarbinti.

Yra sakoma, kad niekas kitas Jūsų pinigais geriau nepasirūpins, nei pasirūpintumėt Jūs pats. Deja, tai pavyksta ne visiems. Ko gero teisybė būtų tai, kad būtinai savo finansams turite bent kažkiek dėmesio skirti pats

Tačiau finansų valdymas nėra toks paprastas dalykas. Jei asmeniniai finansai pasistengus yra beveik kiekvienam "išgliaudomas dalykas", tai investicijų valdymas ir įmonių finansai reikalauja tikrai nemažo finansinio išprusimo, žinių bei patirties.

Kodėl finansų ir investicijų valdymas yra sudėtingas? Tai tikrai nėra raketų mokslas, ir iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti visai nesudėtinga. O mažesnių galimybių žmogui tai gali visada atrodyti nesudėtinga, nes jis nematys viso vaizdo.

Valdyti investicijas netinkamai tikrai nėra sudėtinga - tačiau jei norite tai daryti tinkamai, turite matyti ir suprasti visą vaizdą, kuris dedasi finansų rinkose, nes jei sprendimai bus išimti iš konteksto ir riboti, pasiektas rezultatas bus tikrai neefektyvus. Lygiai tas pats galioja ir prastam ar netinkamam finansų ar turto valdytojui.

Į ką gi kreipti dėmesį, renkantis teisingą investicijų, finansų ar turto valdytoją:

  • Banalu, tačiau patirtis visuomet nemažai atspindi. Kiek laiko žmogus dirba su finansų rinkomis, kokios pagrindinės veiklos sritys, kaip sekėsi. Nebijokite paklausinėti. Svarbu ne kiek patirties turi įmonė, o konkrečiai tas žmogus, kuris bus atsakingas už jūsų finansus. Venkite, tokių valdytojų, kurie atsakomybę prisiima kolektyviai.
  • Kitas, ne mažiau svarbus dalykas, yra kokie finansų valdymo mokesčiai. Paprastai finansų valdymo įstaigos ar asmenys prašo susimokėti turto valdymo mokestį, kuris būna tam tikras procentas nuo investuojamos sumos. Taip pat gali būti skaičiuojamas sėkmės mokestis nuo prieaugio. Gali pasitaikyti ir kitų valdymo mokesčių, taip pat paslėptų. Būtinai palyginkite siūlomus mokesčius su kitų finansų ar investicijų valdytojų. Kad ir koks jis būtų geras, tai ne priežastis imti kur kas didesnį mokestį, nes jis tikrai negali garantuoti geresnių rezultatų.
  • Sužinokite kokios finansinės ar investavimo priemonės bus parenkamos Jūsų finansams: ar geriausios rinkoje (kas pas mus praktiškai nepasitaiko), ar parenkami valdytojui parankiausi produktai (fondai su dideliais mokesčiais, nuo kurių jis daugiausia uždirba).
  • Svarbu įsitikinti ir valdytojo nuoširdumu: ar jis tikrai renkasi tokią riziką, kurią deklaruoja? O gal iš tiesų jo investicinio portfelio valdymo rizika pasirenkama yra didesnė, norint jam gauti didesnį mokestį, o kilimo metu Jūs to nepastebėsite, tačiau vėliau jau bus per vėlu.
  • Rinkitės praktiką, ne teoretiką. Teoretikas dažnai gali pasirodyti protingesnis ir daugiau išmanantis, tačiau vien vadovėlių neužtenka, kad gerai susigaudyti finansų rinkose. Praktikas visuomet į rinkos iššūkius reaguos efektyviau ir teisingiau.
  • Ir nepamirškite - nemokamai nieko nebūna, o skūpus moka du kartus. Tik greičiausiai Jūs net nežinosite, kiek iš tiesų mokate (įvertinant paslėptus mokesčius)...

MOKYKIS INVESTUOTI:

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-02 17:11:31

Laukiame komentarų!