Optimali kapitalo struktūra

Tema: Įmonių finansai

Terminas anglų kalba: Target Capital Structure


Optimali kapitalo struktūra‘ ar ‚siektina kapitalo struktūra‘ – tai skolinto bei nuosavo kapitalo santykis, kuris užtikrintų aukščiausią nuosavybės vertę. Nėra vieno skaičiaus, kuris parodytų optimalų santykį visoms įmonėms. Tai priklauso nuo veiklos sektoriaus, finansinės aplinkos, įmonės rizikingumo bei kitų faktorių.

Skaičiuojant efektyvią kapitalo struktūrą naudojamas svertinių kaštų metodas (WACC), ir kuo svertiniai kapitalo kaštai mažesni, tuo kapitalo struktūra yra efektyvesnė. 

Nuosavo kapitalo kaštai dažniausiai yra didesni nei skolinto kapitalo kaštai, ir jei įmonė naudoja tik nuosavą kapitalą, tai nebus efektyvi kapitalo struktūra. Kita vertus, jei įmonės finansinis svertas bus pernelyg didelis, tai pabrangins tiek nuosavo, tiek ir skolinto kapitalo kaštus.
Norite kapitalą valdyti efektyviai? Reikia nepriklausomo patarimo? Kreipkitės dėl konsultacijos

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-02 16:19:11

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!