Finansų valdymas

Tema: Įmonių finansai

Terminas anglų kalba: Financial Management


Trumpai

Finansų valdymas, turto valdymas, investicijų valdymas iš tiesų yra panašūs procesai - tik skirtingais pavadinimais. Investicijos apimtų ir finansinį turtą, ir nekilnojamąjį turtą, tad investicijų valdymas yra plačiausia sąvoka, jei turtu vadintume tik nekilnojamąjį turtą, tačiau dažnai jos viena su kita yra tiesiog painiojamos, ir šnekamojoje kalboje naudojama kaip vienas ir tas pats. Tiesa, finansų valdymas gali apimti ir pinigų srautų valdymą veikloje, kas nebūtų tiesiogiai susiję su investavimu.

Plačiau

Investicijų ar finansų valdymu užsiima daug įmonių, ir yra įvairių veiklos modelių:

  • Lėšos valdytojui gali būti patikimos patikėjimo teise ir valdytojas priima visus su investavimu susijusius sprendimus savarankiškai, turto savininkui pateikdamas tik ataskaitas už nuveiktą veiklą.
  • Kartais, savininkui pageidaujant, jis taip pat gali dalyvauti finansų valdymo procese. Nors paprastai šią paslaugą renkasi tie, kurie neturi laiko pakankamai tuo domėtis patys, arba jiems trūksta žinių.

Renkantis finansų valdymo paslaugą, ypatingai svarbu įsitikinti finansų ar investicijų valdytojo kompetencija bei sugebėjimai yra pakankami norint tinkamai įvykdyti apsiimtą darbą. 

Taip pat ne mažiau svarbu, ir kokių mokesčių prašoma už finansinio turto valdymą. Paprastai nuskaičiuojama turto mokestis, kuris būna tam tikras procentas nuo investuojamos sumos, arba pelno (sėkmės) mokestis, kur skaičiuojamas procentas nuo vertės prieaugio. Jei imamas sėkmės mokestis, svarbu atkreipti dėmesį kaip jis skaičiuojamas (kas kokį laikotarpį) bei koks rizikos lygis pasirenkamas, nes toks mokestis gali paskatinti rinktis didesnę riziką, dėl ko klientas nukentėtų.

Taip pat reiktų atkreipti dėmesį kokie produktai parenkami valdant investicijas, ir kokie mokesčiai nuo jų nuskaičiuojami juos perkant ar laikant. Nes turto (finansų) valdytojas gali uždirbti ne tik nuo tiesiogiai priskaičiuojamo mokesčio, bet taip pat ir iš produktų, ir kurių sudaromas jūsų finansinių ar kitų investicijų portfelis.

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-02 16:15:33

Laukiame komentarų!