Laukiame komentarų!
Tema: Finansų analizė
Terminas anglų kalba: Equity
Nuosavas kapitalas / nuosavybė / įmonės buhalterinė vertė
Trumpai
Nuosavas kapitalas – tai įmonės kapitalas, kuris yra finansuojamas įmonės akcininkų. Nuosavas kapitalas lygus įmonės turtui minus jos įsipareigojimams.
Plačiau
Nuosavas kapitalas (nuosavybė, įmonės buhalterinė vertė) yra vadinamas nuosavu todėl, kad norima pasakyti, jog jis nėra skolintas. Iš esmės įmonės kapitalą galima skirstyti į du tipus (apyvartinį kapitalą taip pat laikant skolintu): į skolintą kapitalą bei nuosavą kapitalą. Skolintas kapitalas tai tiek finansinės, tiek ir einamosios verslo paskolos. Žodis „nuosavas“ čia labiau tinka tais atvejais, kai įmonėje yra vienas akcininkas, ir jis įmonės turtą traktuoja panašiai kaip ir „savą“ turtą, tad tokiu atveju įmonės kapitalas jam yra nuosavas. Kitais atvejais, šis kapitalas yra nuosavas įmonės atžvilgiu. Buhalterine verte šis turtas vadinamas todėl, kad buhalterinės (arba balansinės) turto kainos nėra realios turto kainos, o tik atspindi to turto vertinimą pagal finansinėje apskaitoje naudojamas vertes.
Įmonės nuosavas kapitalas gali susidėti iš kelių dalių:
Nors nuosavo kapitalo dalių daug, tačiau pagrindinis principas labai paprastas: iš esmės tai yra akcininkų įnešti pinigai + uždirbtas pelnas. Įmonė uždirba pelną – nuosavas kapitalas didėja, įmonė išmoka lėšas akcininkams – nuosavas kapitalas mažėja.
Subordinuotas kapitalas – tai kapitalo rūšis esanti tarp skolinto bei nuosavo kapitalo. Ir nors šis kapitalas paprastai priskiriamas prie nuosavo kapitalo, tačiau tuo pačiu jis yra skolintas (kreditorių eilėje kartu po visais kitais skolintojais), ir kiek iškreipia klasikinį supratimą.
Konsultacijos
Šiais ir kitais rūpimais finansiniais klausimais -
kreipkitės dėl profesionalios finansų konsultacijos.
Konsultuoja Finansistas.net autorius.
Laukiame komentarų!
Deja bet taip. Investuojant reikia tarpininkui patikėti pinigus, o patikint pinigus, patikimumas ir reputacija yra svarbiausia.
Visada yra kas skolina: Savy, Paskolų klubas, Finbee ir t.t.
Su nežinomais brokeriais greitai galima prarasti visus pinigus.
Įdomi tema. Infliacijos lygis priklauso nuo politikos. Ar jis realus didesnis nei oficialus? Galbūt. Tačiau kaip tiksliai išmatuoti?
Koks iš tiesų optimalus infliacijos lygis?
------------------------------------------------------------