Nekilnojamo turto atsipirkimo skaičiuoklė

Tema: Skaičiuoklės

Terminas anglų kalba: Real Estate Return Calculator


Norite tiksliai paskaičiuoti nekilnojamo turto nuomos pajamingumą ir atsipirkimą
Pasinaudokite šia NT grąžos skaičiuokle, ir įsitikinkite, ar tikrai nekilnojamo turto nuoma yra tokia pelninga investicija kaip įsivaizdavote:

Pastabos: 

  1. "Kaip mokėsiu mokestį valstybei už pajamas?" Galite pasirinkti kokiu būdu mokėsite mokestį valstybei: verslo liudijimas, dar žinomas kaip patentas, kuris yra metinis mokestis (2016 metams Vilniuje 585 EUR, kasmet didėja) arba deklaruojant pajamas mokėti 15 proc. mokestį. Kai kas renkasi iš vis nemokėti mokesčio nuo už nuomą gautų pajamų, tačiau rizikuoja ne tik dėl mokesčių nemokėjimo, bet taip pat ir tuo, jog nuomininkams padarius didelę žalą, negalės jos (ar skolos už nuomą) išreikalauti (arba bus apskųsti nuomininko dėl mokesčių nemokėjimo), nes nebus registravę nuomos sutarties registre (ką beje, nuomininkas gali patikrinti).
  2. Ar mokėsiu NT mokestį? 2016 metais nekilnojamo turto mokestis taikomas tiems fiziniams asmenims, kurių nekilnojamo turto vertė viršija 220 tūkst. EUR. Nuo 2015 metų viršijančiai nustatytą ribą sumai taikomas 0,5 proc. gyventojų nekilnojamo turto mokesčio tarifas. 
  3. Einamasis remontas - einamasis remontas apima įprasto nusidėvėjimo remontą: sienos, grindys, lubos, smulkioji įranga, sanitariniai mazgai ar kitas pagal poreikį atliekamas remontas. Konkrečiam objektui reikėtų vertinti konkrečias einamojo remonto sąnaudas, tačiau reikėtų įvertinti, jog nuomojamas turtas nusidėvi greičiau. 
  4. Baldai ir buitinė technika - baldai bei patalpose esanti buitinė technika dėvisi tiek fiziškai, ir morališkai, todėl reikia įvertinti protingą sumą, kurios gali prireikti tiek esamos technikos remontui, tiek ir jos bei baldų atnaujinimui. 
  5. Koreguotas pajamingumas - tai nuomos pajamingumas, paskaičiuotas išskaičiavus skaičiuoklėje nurodytas sąnaudas. 
  6. Kapitalinis turto nusidėvėjimas - tai ką sutvarkysite einamojo remonto metu neturi nieko bendro su kapitaliniu nusidėvėjimu, kuris gali būti pašalintas tik atliekant kapitalinį remontą. Kapitalinio remonto metu yra tvirtinamos laikančiosios konstrukcijos, atnaujinamos visos pastato bei prieigų inžinerinės sistemos, gerinamos izoliacinės savybės ir pan. Jei kalbame apie daugiabučius, kapitalinis remontas jiems iš viso mažai tikėtinas. Kiekvienas pastatas turi savo tarnavimo trukmę, ir kapitalinis turto nusidėvėjimas ją atspindi. Priklausomai nuo pastato tipo, realistiška kapitalinį turto nusidėvėjimą vertinti 1,0-2,5 proc. ribose.


Reikėtų atkreipti dėmesį, kad šioje skaičiuoklėje nevertiname nei galimo nuomos brangimo, nei infliacijos, kurią paprastai pirmasis rodiklis dažniausiai kompensuoja, todėl nebūtų tikslu iš grynojo nuomos pajamingumo išvesti tikslią grąžos normą, tačiau tai pakankamai tiksliai realią situaciją atspindintis rodiklis, kurį galima lyginti su kitų investicijų pajamingumu (su tam tikromis išlygomis).

Taip pat skaičiuoklėje nevertinama tai, jog galima nuomos prastova, arba ne visų nuompinigių atgavimas iš nuomininkų, kas realybėje smarkiai tikėtina, ir sumažintų turto pajamingumą. Jei norite įvertinti prastovą, tiesiog langelyje "mėnesio nuomos kaina" įrašykite ją su tam tikra nuolaida: pvz., jei nuomos kaina 300 EUR, ir manote jog apie 10 proc. sudarys negautos pajamos dėl prastovos ar nuomininkų įsipareigojimo nevykdymo, tiesiog rašykite 270 EUR (300 - 10%). 

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-02 17:01:12

Laukiame komentarų!

Aurimas 2019-02-19 10:42:10

Reiktų pataisyti verslo liudijimo kainą Vilniuje į 684 Eur

Rokas_Lukosius 2019-03-16 19:08:44

Dėkui, kada atnaujinsime ir šią skaičiuoklę!

Adolfas 2019-04-10 14:17:00

O koks rekomenduojamas rodiklis, kad naudinga butu investuoti?

Rokas_Lukosius 2019-04-14 17:43:36

Adolfai, paprastai neužtenka vieno rodiklio, norint įvertinti investicijos efektyvumą. Šis rodiklis neblogai atspindi vieno turto klasę, tačiau ar verta į ją investuoti, priklausys nuo to, ką siūlo kitos turto klasės bei asmeninių investuotojo parametrų.

Adolfas 2019-04-23 10:49:19

Sveiki, na tarkime norima investuoti į grožio paslaugų sektoriaus nekilnojamąjį turtą nedideliame mieste. Kažkur buvau radęs anksčiau internete teorinius rodiklius, bet dabar neberandu.

Rokas_Lukosius 2019-04-29 20:19:47

Sveiki, norint investuoti į kažkokį nekilnojamą turtą, reikėtų grąžą skaičiuoti konkrečiam atvejui, pagal jo nuomos pajamas bei pardavimo kainą.