Grynieji pinigai

Tema: Investavimas

Terminas anglų kalba: Money Market Instruments, Cash


Kalbant apie investicijas, tai grynaisiais pinigais vadinama ne tie pinigai, kurie laikomi piniginėje, kojinėse ar po lova. Tai visi pinigai, esantys einamosiose sąskaitose, indėliuose, trumpalaikėse obligacijose ir panašiuose skolos vertybiniuose popieriuose. Praktiškai pinigais galima laikyti ir pinigų priemonių fondus, taupymo lakštus. Teorijoje dar galima sutikti vekselius, indėlių sertifikatus, tačiau Lietuvoje realiai tokia rinka realiai neegzistuoja, ar yra tik užuomazgos.

Grynieji pinigai yra svarbi investicinio turto klasė, ir kartais investicijų portfelyje gali sudaryti reikšmingą dalį. Taip yra dėl to, kad grynieji pinigai yra praktiškai vienintelė investicinė priemonė, galinti apsaugoti investicijas nuo staigaus smukimo. 

Nors obligacijos laikomomis taip pat labai saugiomis investicijomis, tačiau jei jos yra ilgalaikės (daugiau nei 10 m.), arba didesnio rizikingumo, vykstant dideliems rinkų svyravimams gali staigiai prarasti vertę.

Vis tik, grynieji pinigai taip pat nėra tobula investicija, nes paprastai jų uždirbama grąža ilguoju laikotarpiu yra mažiausia. Ir maža to, iš grynųjų pinigų gaunamos palūkanos dažnai net nepadengs infliacijos, tad realioji grąža bus neigiama.

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 15:13:09

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!