Laukiame komentarų!
Tema: Investavimas
Terminas anglų kalba: Money Market Instruments, Cash
Kalbant apie investicijas, tai grynaisiais pinigais vadinama ne tie pinigai, kurie laikomi piniginėje, kojinėse ar po lova. Tai visi pinigai, esantys einamosiose sąskaitose, indėliuose, trumpalaikėse obligacijose ir panašiuose skolos vertybiniuose popieriuose. Praktiškai pinigais galima laikyti ir pinigų priemonių fondus, taupymo lakštus. Teorijoje dar galima sutikti vekselius, indėlių sertifikatus, tačiau Lietuvoje realiai tokia rinka realiai neegzistuoja, ar yra tik užuomazgos.
Grynieji pinigai yra svarbi investicinio turto klasė, ir kartais investicijų portfelyje gali sudaryti reikšmingą dalį. Taip yra dėl to, kad grynieji pinigai yra praktiškai vienintelė investicinė priemonė, galinti apsaugoti investicijas nuo staigaus smukimo.
Nors obligacijos laikomomis taip pat labai saugiomis investicijomis, tačiau jei jos yra ilgalaikės (daugiau nei 10 m.), arba didesnio rizikingumo, vykstant dideliems rinkų svyravimams gali staigiai prarasti vertę.
Vis tik, grynieji pinigai taip pat nėra tobula investicija, nes paprastai jų uždirbama grąža ilguoju laikotarpiu yra mažiausia. Ir maža to, iš grynųjų pinigų gaunamos palūkanos dažnai net nepadengs infliacijos, tad realioji grąža bus neigiama.
Konsultacijos
Šiais ir kitais rūpimais finansiniais klausimais -
kreipkitės dėl profesionalios finansų konsultacijos.
Konsultuoja Finansistas.net autorius.
Laukiame komentarų!
Deja bet taip. Investuojant reikia tarpininkui patikėti pinigus, o patikint pinigus, patikimumas ir reputacija yra svarbiausia.
Visada yra kas skolina: Savy, Paskolų klubas, Finbee ir t.t.
Su nežinomais brokeriais greitai galima prarasti visus pinigus.
Įdomi tema. Infliacijos lygis priklauso nuo politikos. Ar jis realus didesnis nei oficialus? Galbūt. Tačiau kaip tiksliai išmatuoti?
Koks iš tiesų optimalus infliacijos lygis?
------------------------------------------------------------