Depozitoriumas

Tema: Investavimas

Terminas anglų kalba: Depository


Trumpai

Depozitoriumas – tai įstaiga/institucija, sauganti vertybinių popierių nuosavybės įrašus (galima sakyti saugo vertybinius popierius, tačiau šiais laikais vertybiniai popieriai – tai tik elektroninis įrašas).

Plačiau

Palyginti dar ne taip senai, vertybiniai popieriai buvo tikri popieriai – tai yra, jie buvo materialūs (popierinis dokumentas), su tam tikrais įrašais ir juridinėmis galiomis. Laikui bėgant vertybiniai tapo elektroniniais, t.y. jie pavirto į kompiuterinį įrašą, kurio kaip ir fiziškai saugoti nebereikia.

Bet kokiu atveju depozitoriumas atsakingas už besąlygiškai tikslius ir savalaikius duomenis apie vertybinių popierių nuosavybės informaciją, bei jų saugojimą. 

Kiekviena šalis turi savo centrinį depozitoriumą (Lietuvoje - Lietuvos centrinis vertybinių popierių depozitoriumas, kuris anksčiau buvo valstybinė institucija), kuris atsakingas už didžiąją dalį vertybinių popierių nuosavybės klausimų funkcijų. Apart centrinio depozitoriumo, iš dalies panašias funkcijas atlieka ir finansinės įstaigos.

Kitos centrinio depozitoriumo funkcijos:

  • Atidaro bei tvarko vertybinių popierių sąskaitas.
  • Vertybinių popierių apskaitos taisyklių bei instrukcijų kūrimas.
  • Vertybinius popierių apskaitos sistemos tobulinimas bei saugumo didinimas.
  • Sklandaus vertybinių popierių perkėlimo tarp tvarkytojų sąskaitų užtikrinimas.
  • Sąskaitų tvarkytojų kontrolė.

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 15:34:33

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!