Investavimo pradžiamokslis

Tema: Investavimas

Terminas anglų kalba: Investing 101


Investavimas - kas tai yra? Greičiausiai esate girdėję daug įvairių investavimo apibrėžimų. Tačiau kokia jo esmė? O esmė yra labai paprasta: investavimas - tai dabarties aukojimas dėl ateities.

Jei skamba nelabai maloniai, iš karto galima sušvelninti - nebūtina visiškai paaukoti dabartinį gyvenimą. Net ir padarytos nedidelės nuolaidos dabar, ateityje gali turėti didžiulę įtaką.

Investavimo būdų yra daugybė. Perkant kiekvieną daiktą, jį galima pirkti investiciniu požiūriu. Aišku, dauguma daiktų kaip investicijos yra labai menkos, ir daugiausia tai tik išlaidos, tačiau kuo lėčiau daiktas lėčiau praranda vertę, tuo jis geresnis investiciniu požiūriu.

Pavyzdžiui, Jums reikia kokio nors baldo, ir sakykim, už tą pačią kainą galite nusipirkti kokį nors modernų plastiko, stiklo ir metalo kombinacijos baldą, kuris labai patinka, arba klasikinį ąžuolo masyvo baldą. Abiem atvejais tai nėra tikros investicijos, tačiau ąžuolinį baldą po metų ko gero parduotumėte brangiau nei kitą variantą, tad galima sakyti jis nuvertėja lėčiau, ir investiciniu požiūriu yra geresnis.

Bet tai nėra tikrasis investavimas. Tikrasis investavimas yra tuomet, kuomet tikitės, kad atsiimsite daugiau lėšų, nei kad įdėjote, ar bent jau ne mažiau. Nauda, gaunama iš įsigyto daikto taipogi gali būti vertinama prie grąžos.

Investavimas nėra itin sudėtingas procesas, bet tam tikrų žinių tikrai reikia turėti. Investuoti galima į įvairias turto rūšis, tačiau populiariausia turto rūšis yra vertybiniai popieriai. Daug kas net nepradeda investuoti, galvodami, kad tai per daug rizikinga, per daug sudėtinga, ar tiesiog nežino nuo ko pradėti investuoti. Antra pagal populiarumą turto rūšis yra nekilnojamas turtas, tačiau nekilnojamo turto valdymas yra kiek skirting sfera.

Investavimas, panašiai kaip ir važiavimas dviračiu - kartą išmokę, greitai neužmiršite, tad svarbu nebijoti mokytis ir pradėti. Jei vis tik nuspręsite investuoti, investavimas bus paprastesnis ir sėkmingesnis, jei kuo daugiau šviesitės investavimo tema ir pasistengsite gautas žinias tvarkingai susidėlioti, o tą padaryti padės knyga "Investuotojo išpažintis".

Taip pat skaitykite: 

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 15:29:06

Laukiame komentarų!