10 Taip ir Ne investuojant

Tema: Investavimas

Terminas anglų kalba: Investing Do and Don't


10 investavimo TAIP  

 1. Visada turėk strategiją ir jos laikykis. Jau prieš pradėdamas investuoti, iš karto nusistatyk griežtą strategiją, kuri numatys į ką kiek ir kaip investuosi, kaip reaguosi į vienokias ar kitokias rinkų reakcijas.
 2. Skaičiuok kokius mokesčius kam sumoki. Visuomet analizuok ir skaičiuok kiek kokių mokesčių bei komisinių kitiems sumoki, jei gali – išleisk mažiau.
 3. Kontroliuok riziką. Visuomet žinok į kokio rizikingumo vertybinius popierius investuoji ir ko iš jų galima tikėtis blogiausiu atveju.
 4. Pirk pigiai, parduok brangiai. Banalu, tačiau tiesa – pirkti reikia, kai pigu, parduoti – kai brangu. Deja, tai nėra taip paprasta kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio.
 5. Naudok diversifikaciją. Sudarydamas savo investicijų portfelį stenkis investicijas kuo geriau išskaidyti, kad vienoms stipriai krentant, kitos palaikytų balansą.
 6. Domėkis tuo, į ką investuoji. Jei domėsiesi tuo, į ką investuoji, turėtum sulaukti geresnio rezultato, nes kuo daugiau sužinosi, tuo tiksliau suprasi, ko verta tavo investicija.
 7. Investuok daugiausia į tradicines investavimo priemones. Investavimo priemonių įvairovė yra labai didelė, tačiau gryniausių produktų niekada niekas nepakeis. Genialumas slypi paprastume.
 8. Mokykis iš klaidų. Nepanikuok, jei suklysi, taip nutinka net žinovams. Tačiau pasistenk išsiaiškinti, kodėl taip atsitiko, kad kitą kartą išvengtum tos pačios klaidos.
 9. Būk ilgalaikis investuotojas. Yra daug skirtingų investavimo strategijų bei metodų, tačiau ilgalaikis investavimas iš tiesų yra į investuotojus orientuota strategija.
 10. Mokykis investuoti. Ne veltui sakoma, mokslo ant pečių nenešiosi. Taip pat ir su investavimu, kuo daugiau žinosi praktinių bei teorinių niuansų, tuo geresnio rezultato galima tikėtis. Nes jei ir perleidžiate savo rūpesčius patarėjams, turite nusimanyti, kaip išsirinkti geriausią patarėją...

10 investavimo NE


 1. Nepasiduok emocijoms. Rinkoje visuomet netrūksta emocijų, ir ji retai kada sustoja vietoje. Visuomet labai svarbu išlaikyti blaivų mąstymą, ir nepasiduoti emocijoms. Jei nesi įsitikinęs, kad sprendimas bus ne emocijų paskatintas, tuomet susilaikyk nuo jo.
 2. Nepasitikėk patarėjais aklai. Tikrai yra gerų investicijų patarėjų, bet deja tokių tikrai ne dauguma. Nevenk patikrinti, pagal ką atrenkami tau siūlomi produktai.
 3. Nepasiduok bandos jausmui. ŠŽmogus visuomet greit pasiduoda bandos efektui, o ypač rinkoje. Bet tai labai pavojinga. Kartais tai gali ir pasiteisinti, tačiau visuomet reikia būti labai atsargiam.
 4. Nekeisk investicijų per dažnai. Kiekvienas investicijų keitimas kainuoja, kuo mažiau jos bus keičiamos, tuo geresnis bendras rezultatas tikėtinas.
 5. Per daug neskubėk. Jei nemanai, kad sužinojai tai, ko kiti dar nežino, tuomet skubėti dažniausiai neverta. Skubėjimas gali pabranginti įsigijimo sąnaudas, ypač jei investicija nelabai likvidi.
 6. Netingėk padaryti namų darbų. Prieš atlikdamas bet kokius veiksmus su investicijomis gerai pasiruošk, išanalizuok ir įvertink, ko vertos kompanijos, į kurias investuoji.
 7. Neinvestuok į tai, ko nesupranti. Jei gerai nesupranti priemonių, į kurias nori investuoti, venk jų, nes gali likti apgautas.
 8. Nenorėk atsilošti. Biržoje dažnai gali apimti azartas, bet su šiuo jausmu reikėtų būti labai atsargiam.
 9. Nepervertink savo sugebėjimų. Kad ir kaip gerai viską būtum apgalvojęs, visuomet gali gautis kitaip nei tikėtasi. Rinka visuomet protingesnė.
 10. Netikėk rinka. Nepaisant to, kad bus akivaizdu, jog rinka kyla ar krenta, gali pasirodyti, kad reikėjo žiūrėti iš kitos pusės...

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-02 17:10:08

Laukiame komentarų!