Investavimas į akcijas

Tema: Investavimas

Terminas anglų kalba: Stock Investing


Investavimas į akcijas yra viena populiariausių investavimo krypčių visame pasaulyje. Taip yra dėl to, kad būtent investicijos į akcijas gali suteikti didžiausią potencialią grąžą tarp tradicinių investavimo priemonių. 


Minimali suma investavimui

Minimalios sumos investavimui nėra. Vis tik, nebus efektyvu investuoti su keliais euras - bus sugaišta daug laiko, sumokėta palyginti dideli minimalūs komisiniai mokesčiai, o naudos bus nedaug. 

Ko gero protinga pradėti investuoti nuo tūkstančio ar kelių tūkstančių eurų. Kuo suma didesnė, tuo daugiau skirtingų akcijų investavimui bus galima pasirinkti, ir tuo geresnė diversifikacija bus pasiekta. Geresnė diversifikacija veda link didesnio efektyvumo. 

Dar didesnės sumos investavimui reikia perkant užsienio (ne Baltijos šalių) biržų akcijas, nes tokiems sandoriams minimalus mokestis būna didesnis, ir nuo mažos sumos gali sudaryti reikšminga dalį.


Investavimo į akcijas pradžia

Norint pradėti investuoti, pradžioje reikėtų atsidaryti vertybinių popierių sąskaitą. Tą padaryti padeda bet kuri FMĮ (finansų maklerio įmonės) bei bankai teikiantys investicines paslaugas (Finasta, Swedbank, Nord, SEB, LHV ar kt.).

Pasirašius sutartį dėl vertybinių popierių sąskaitos atidarymo, reikėtų paskirti norimą sumą pinigų. Toliau sektų akcijų rinkos analizė bei investiciniai sprendimai. 

Apsisprendus ką pirkti, pavedimus akcijoms pirkti paprasčiausia pateikti internetu, jei patogiau, arba jei internetinėje prekybos sistemoje nėra užsienio akcijų, tuomet pavedimus taip pat galima pateikti el. paštu ar telefonu.

Pernelyg skubėti investuojant dažniausiai neverta. Visuomet geriau skirti daugiau dėmesio įmonės analizei, jos rezultatų stebėjimui, finansų rodiklių skaičiavimui.


Investavimas per fondus

Investuoti į akcijas galima ne tik tiesiogiai, bet ir per investicinius fondus. Tereikia išsirinkti fondą, kuris investuoja į akcijas norimoje valstybė, regione ar sektoriuje. 

Kalbant apie investicinius akcijų fondus, efektyviausia (mažiausi mokesčiai) investuoti į biržose prekiaujamus fondus (ETF fondai). Tai dažniausiai indeksą sekantys fondai, kurių vienetai biržoje prekiaujami taip pat kaip akcijos.


Investavimas ar spekuliavimas?

Investavimas į akcijas kai kuriems (ypač vyresniems) žmonėms asocijuosi su lošimu loterijoje ar kazino. Tuo tarpu kitiems - tai puikus būdas įdarbinti turimus pinigus - nors ir su nemaža rizika, tačiau geriausiu uždarbiu iš tradicinių investavimo priemonių. 

Investavimą į akcijas pirmiausia reiktų atskirti nuo spekuliavimo akcijomis. Spekuliavimas akcijomis skiriasi nuo investavimo  tuo, kad akcijos dažnai perkamos ir parduodamos, siekiant pagauti akcijos kurso "bangas" - trumpalaikius pakilimus bei kritimus, kas nėra toks paprastas užsiėmimas, kaip galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. 

Tuo tarpu investavimas į akcijas skiriasi nuo spekuliavimo - akcijos perkamos ilgesniam laikotarpiui, t.y. bent keleriems metams, nesiekiant pasipelnyti iš trumpalaikių ar vidutinio laikotarpio kursų svyravimo, bet siekiant uždirbti iš verslo vertės padidėjo bei kapitalo prieaugio.

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-02 17:13:10

Laukiame komentarų!