Kaip užsidirbti pinigų

Tema: Asmeniniai finansai

Terminas anglų kalba: How Earn Money


Trumpai

Kaip užsidirbti pinigų – daugeliui aktualus klausimas. O užsidirbti pinigams, žinoma yra daugybė būdų (juk dauguma žmonių juos vienaip ar kitaip juos uždirba?), tačiau dažniausiai problema yra ta, kad norisi uždirbti daug ir greitai...
Plačiau

Įprastai žmonės pinigus užsidirba eidami į samdomą darbą – darbdavys moka sutartą atlyginimą, ir nereikia nuolat sukti galvos iš kur gauti pinigų, ir kiek jų bus kitą mėnesį. Tačiau problema ta, kad ne visiems pavyksta surasti norimą darbą, už kurį mokėtų padorų atlyginimą (bent jau Lietuvoje), arba ne visiems priimtinas įsipareigojimas nuo 8 ryto iki 5 vakaro lenkti nugarą darbe... 

Tokiais atvejais tenka ieškoti papildomų pajamų šaltinių. Tuomet būtina svarstyti variantus kaip užsidirbti pinigų internete, o taip pat ir vykdant individualią veiklą (kalbame ne apie juridinę formą - ji gali būti bet kokia): 

 • Jei gerai mokate anglų kalbą ir esate tam tikros universalios srities specialistas, kuomet darbus atliekate kompiuteriu, ir daugiau mažiau galite konkuruoti tarptautinėje rinkoje – registruokitės Upwork (anksčiau buvo oDesk) sistemoje. Čia (virtualioje erdvėje) susitinka paslaugų pirkėjai bei teikėjai iš viso pasaulio, ir jei esate konkurentabilūs tam tikroje srityje – čia nesunkiai užsidirbsite pinigų. 
 • Kita panaši, visame pasaulyje žinoma sistema yra yra Fiverr, kur perkamos ir parduodamos smulkios paslaugos, kurios visos kainuoja po $5. Čia galima uždirbti pinigus teikiant įvairias internetines paslaugėles (internetinę reklamą ir pan.), taip pat vykdant elektroninio dizaino ir kitus panašius darbelius.  
 • Jei esate gabus įvairiems meniniams darbeliams (ir jie turi paklausą), daryk juos! Daugiausia uždirbsite pardavinėdami juos visame pasaulyje žinomose platformose: Etsy, eBay.
 • Turite važiuojantį automobilį? Registruokitės Uber arba eTaksi vairuotoju, ir vežiodamas žmones prisidursi ženklių pajamų. Yra tam tikri reikalavimai automobiliams, o visa kita - tikrai nesudėtinga. Dirbsite sau patogiu grafiku ir labiausiai tinkančiu krūviu. Taip pat papildomai iš automobilio galima uždirbti ir užsiklijuojant ant jo reklamas – yra agentūros, kurios mokės Jums pinigus, jei leisite užklijuoti reklaminius lipdukus ant savo automobilio, ir nuvažiuosite tam tikrą kiekį kilometrų (automobilis turi važinėti, o ne stovėti). 
 • Pasinaudokite Skelbiu.lt (populiariausias, tačiau čia skelbimai brangiausi), Skelbimai.lt, Alio.lt ar kitais skelbimų portalais, siūlant paprastas, bet aktualias paslaugas: vaikų priežiūra, namų tvarkymas, maisto ruošimas, augintinių priežiūra bei vedžiojimas lauke ir pan. Šioms paslaugoms visuomet yra paklausa, jei nesate tikri ar tai pavyks – gali pasipraktikuoti pas pažįstamus asmenis, taip pat pasirinkti rekomendacijų.
 • Gyvenate didesniame plote nei iš tikrųjų Jums reikia? Išnuomokite kambarį. Kambariai ypač paklausūs didžiuosiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje. Laisvo ploto išnuomavimas gali ženkliai pagerinti asmeninių finansų būklę. Jei bijote, kad papuls netvarkingas nuomininkas – nebijokite atsirinkti tinkamo asmens, taip pat būtinai pasirašykite nuomos sutartį (pagal kurią būtų atlyginti padaryti nuostoliai), taip pat nepamirškite, jog mokestis už nuomą visuomet mokamas į priekį avansu.
 • Jei nuolat trūksta pinigų – galimas daiktas, jog per daug jų išleidžiate. Jei nesenai prisipirkote daiktų parduotuvėje (iki 14 d.), gal jų iš tiesų nelabai reikia - gražinkite nusipirktus daiktus atgal į parduotuvę (Lietuvoje negalima grąžinti tik tam tikros kategorijos prekių). Taip pat atsirinkite nenaudojamus daiktus, ir jei jie turi tam tikrą vertę – parduokite juos naudodamasis anksčiau minėtais lietuviškais skelbimų portalais. 
 • Uždarbis internete – yra daugybė Paid-Per-Click (PPC) kompanijų, siūlančių uždarbį už naršymą internete. Vis tik, greičiausiai čia sugaišite daug laiko, tačiau realios pajamos ženklios tikrai nebus. Prie panašių uždarbio galimybių galima priskirti ir dalyvavimą įvairiuose internetinėse apklausose, interneto svetainių, muzikos, knygų ar kitų dalykų reitingavimą. 
 • Mėgstate fotografuoti ir daug keliaujate – pardavinėkite savo nuotraukas. Tokiu atveju greičiausiai turite daug įdomių bei kokybiškų nuotraukų. Jas galite parduoti naudojantis Shutterstock, Fotolia, istockphoto ar kitais panašiais portalais. Taip pat, jei mėgstate bendrauti su žmonėmis, galite teikti ir fotografo paslaugas (skelbimų portalai) – pinigų uždirbsite fotografuodami vestuvėse, krikštynose ir kitose žmonių šventėse.
 • Youtube – Youtube moka filmukų autoriams (kas juos įkelia) tam tikrą sumą pinigų už sulauktas peržiūras. Jei turite vienokį ar kitokį talentą kuriant filmukus, bei tikite, jog Jūsų sukurti filmukai gali sulaukti milijonus peržiūrų – tai gali būti ženklus uždarbis. 
 • Medicininiai testai – gan kontraversiškas būdas užsidirbti pinigų, tačiau medicininės kompanijos nuolatos kuria naujus vaistus, o norint juos „paleisti“ į prekybą, būtina atlikti eilę testų, tarp kurių yra ir testai su sveikais žmonėmis. Šiems žmonėms už dalyvavimą tokiuose testuose atlyginama finansiškai. 
 • Forex prekyba – daug kur sutiksite šį būdą kaip lengvą alternatyvą užsidirbti pinigų. Tereikia užsiregistruoti internete ir įnešti pradinio kapitalo. Deja, bet tikėtina, jog daugiau šansų čia savo pinigus prarasti, užuot jų uždirbus daugiau. Rekomenduojame rinktis kitas uždarbio alternatyvas. 

Reiktų nepamiršti, kad didesnis uždarbis niekuomet neateina lengvai, o lengvų ir greitų pinigų nebūna. Jei norite greitų didelių pinigų – ieškokite darbo kitose šalyse, tačiau kapoti žuvims galvas Norvegijos fabrike arti 0 laipsnių temperatūros – tikrai nebus lengvas užsiėmimas, o ir sveikatos nepridės. 

Tuo tarpu norint susikurti stabilų pajamų šaltinį – reikia tapti tam tikros srities specialistu. Atraskite kas Jums geriausiai sekasi, ir jei tai turi paklausą, pradėkite daugiau dirbti toje srityje, tobulėkite (mokykitės skaitydami knygas, žiūrėdami internetinius seminarus ir pan.). 

Papildomas pajamų šaltinis gali būti ir investavimas, tačiau norint investuoti, pirmiausia reikia turėti santaupų. Taip pat jei trūksta pinigų, pasistenkite atsispirti pagundai pasinaudoti greitųjų kreditų paslaugomis (prieš imdami, būtinai išbandykite greitųjų kreditų skaičiuoklę).

* Šis straipsnis skirtas tik pilnamečiams asmenims. 

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 17:16:05

Laukiame komentarų!

Andrius 2018-12-02 09:11:22

O kaip tie visi "lengvi būdai greitai užsidirbti internete", kur nuolat sukasi reklamos? Ar kas nors išbandė? Kaip tai veikia, ar tikrai galima užsidirbti, ar tai rizikinga ir legalu?