Defliacija

Tema: Ekonomika

Terminas anglų kalba: Deflation


Trumpai

Defliacija – tai ekonominė situacija, kuomet infliacija šalyje ar regione yra neigiama. Esant tokiai situacijai prekių bei paslaugų kainos rinkoje mažėja.

Plačiau

Kainų mažėjimas nėra labai įprasta padėtis, tačiau kartais pasitaikanti, dažniausiai ekonominio nuosmukio laikotarpiu, arba po jo. Tai ne itin geras signalas, o dar blogiau, jeigu defliacija pasireiškia esant labai žemai bazinių palūkanų normai, nes tokiu atveju lieka dar mažiau priemonių infliacijai padidinti bei ekonomikai normalizuoti.

Mažėjant kainoms stiprėja ir pinigų perkamoji galia, o tokia padėtis yra itin nepalanki turintiems daug skolų, nes jas tampa sudėtingiau išmokėti. Kadangi bemaž visų valstybių vyriausybės turi skolų, joms tokia padėtis dažnai taipogi nėra priimtina.

Norint įveikti defliaciją, reikia didinti pinigų kiekį rinkoje, kas paskatintų prekių bei paslaugų paklausą, ir jų kainų didėjimą. Tai šalies ar regiono (euro zonoje - Europos centrinio banko) centrinio banko uždavinys. Kadangi, kaip įprasta, defliacija pasireiškia kartu su prasta BVP dinamika, ją įveikti padeda didinamos valstybės išlaidos.

Paprastai defliacija yra kur kas lengviau įveikiama problema nei stagfliacija, ar hiperinfliacija, kurios signalizuoja sudėtingesnę šalies ekonominę situaciją.

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 17:53:08

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!