Investavimo konsultacijos

Tema: Asmeniniai finansai

Terminas anglų kalba: Investment Consulting


Pirmiausia reikia paminėti, kad investicinės paslaugos Europos Sąjungoje yra gana griežtai reglamentuojamos, o jų reguliacinę priežiūrą Lietuvoje atlieka centrinis bankas.

Iš esmės investavimo konsultacijos gali apimti kelis aspektus:

  • Asmeninės konsultacijos dėl finansinių priemonių (bei struktūrinių indėlių) įsigijimo ar pardavimo. Kadangi šios konsultacijos yra pritaikomos prie investuojančio asmens asmeninių savybių (finansinės padėties, rizikos tolerancijos, investavimo tikslų, žinių bei patirties), reikia surinkti pakankamai daug duomenų apie investuojantį asmenį, ir tokias paslaugas gali teikti tik atitinkamą licenciją turintys asmenys (bankai, FMĮ, finansų patarėjo įmonės). Problema su bankų bei FMĮ konsultacijomis yra ta, kad jie dažniausiai siūlo tik savo arba savo partnerių produktus, kurie jiems yra pelningi. (Teoriškai nuo 2018 metų pradžios atskirta 'priklausoma konsultacija' ir 'nepriklausoma konsultacija', tačiau tokioje mažoje rinkoje kaip Lietuva, realiai didelio paslaugų pasirinkimo nėra). Su nepriklausomomis finansų patarėjo įmonėmis problema ta, kad jie dirba tik su itin didelį kapitalą turinčiais klientais.
  • Bendro pobūdžio konsultacijos apie finansines priemones, jų privalumus ir trūkumus, apie portfelio formavimo teoriją, finansinių priemonių vertinimą, taip pat apie situaciją rinkoje arba galimas strategijas. Tokias konsultacijas gali teikti įvairūs finansų specialistai.
  • Asmeninių finansų konsultacijos, kurios neapima konkrečių investavimo patarimų ar rekomendacijų kurias priemones pirkti ar parduoti, tokių konsultacijų paslaugos taipogi nėra licencijuojamą veikla. Tokių konsultacijų metu įvertinama asmens finansų situacija bei jos trūkumai, nustatoma kryptys, į kurias reikėtų koncentruotis. Vėlgi, konkrečius finansinių priemonių pirkimo/pardavimo sprendimus turėtų priimti pats asmuo.

Reikalingos finansinės konsultacijos? Jas rasite čia

 Konsultacijos

  • Nespėjate susitvarkyti su įmonės finansų valdymu?
  • Planuojate verslo investicijas, bet negalite apsispręsti ar verta investuoti?
  • Nesate tikri, ar įmonė dirba pakankamai efektyviai? 
  • Norite pirkti ar parduoti verslą, bet trūksta žinių?

Šiais ir kitais rūpimais finansiniais klausimais -

                      kreipkitės dėl profesionalios finansų konsultacijos

Konsultuoja Finansistas.net autorius.