Investavimo konsultacijos

Tema: Asmeniniai finansai

Terminas anglų kalba: Investment Consulting


Pirmiausia reikia paminėti, kad investicinės paslaugos Europos Sąjungoje yra gana griežtai reglamentuojamos, o jų reguliacinę priežiūrą Lietuvoje atlieka centrinis bankas.

Iš esmės investavimo konsultacijos gali apimti kelis aspektus:

  • Asmeninės konsultacijos dėl finansinių priemonių (bei struktūrinių indėlių) įsigijimo ar pardavimo. Kadangi šios konsultacijos yra pritaikomos prie investuojančio asmens asmeninių savybių (finansinės padėties, rizikos tolerancijos, investavimo tikslų, žinių bei patirties), reikia surinkti pakankamai daug duomenų apie investuojantį asmenį, ir tokias paslaugas gali teikti tik atitinkamą licenciją turintys asmenys (bankai, FMĮ, finansų patarėjo įmonės). Problema su bankų bei FMĮ konsultacijomis yra ta, kad jie dažniausiai siūlo tik savo arba savo partnerių produktus, kurie jiems yra pelningi. (Teoriškai nuo 2018 metų pradžios atskirta 'priklausoma konsultacija' ir 'nepriklausoma konsultacija', tačiau tokioje mažoje rinkoje kaip Lietuva, realiai didelio paslaugų pasirinkimo nėra). Su nepriklausomomis finansų patarėjo įmonėmis problema ta, kad jie dirba tik su itin didelį kapitalą turinčiais klientais.
  • Bendro pobūdžio konsultacijos apie finansines priemones, jų privalumus ir trūkumus, apie portfelio formavimo teoriją, finansinių priemonių vertinimą, taip pat apie situaciją rinkoje arba galimas strategijas. Tokias konsultacijas gali teikti įvairūs finansų specialistai.
  • Asmeninių finansų konsultacijos, kurios neapima konkrečių investavimo patarimų ar rekomendacijų kurias priemones pirkti ar parduoti, tokių konsultacijų paslaugos taipogi nėra licencijuojamą veikla. Tokių konsultacijų metu įvertinama asmens finansų situacija bei jos trūkumai, nustatoma kryptys, į kurias reikėtų koncentruotis. Vėlgi, konkrečius finansinių priemonių pirkimo/pardavimo sprendimus turėtų priimti pats asmuo.

Reikalingos finansinės konsultacijos? Jas rasite čia

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.