Laukiame komentarų!
Tema: Ekonomika
Terminas anglų kalba: ECB, European Central Bank
Trumpai
Europos centrinis bankas (ECB) – tai institucija, kuri euro zonoje administruoja pinigų politiką bei prižiūri finansų sistemą regione. Tai itin svarbi institucija, įsikūrusi Vokietijoje, Frankfurto mieste. Nors tiesiogiai ji turi poveikį tik visoms eurą įsivedusioms valstybėms (įskaitant ir Lietuvai), tačiau realiai ECB turi didžiulį poveikį visai Europos ekonomikai, tuo pačiu išlikdama viena iš įtakingiausių (kartu su FED) institucijų finansų rinkoms visame pasaulyje.
Plačiau
Pačią Europos centrinio banko veiklą apibrėžia Europos Sąjungos sutartis, pagal kurią šis bankas yra viena iš septynių Europos institucijų. Jos valdyba bei prezidentas paskiriami aštuonerių metų tarnybai
Europos centrinis bankas formuoja visą euro zonos ekonominę politiką derindamas pagrindinius tikslus bei siekdamas ekonominio euro zonos stabilumo. Pagrindinės ECB funkcijos:
ECB kritika
Nepaisant eilės uždavinių, pagrindinis šio centrinio banko tikslas – palaikyti kainų stabilumą, kitaip sakant neleisti išaugti infliacijai. Deklaruojamas siekis - išlaikyti infliaciją netoli 2 proc. Toks tikslas gan svarbus, bet iš kitos pusės - labai konservatyvus. Taip, infliacija – toks reiškinys, kurio nepažabojus iš karto, vėliau susitvarkyti pasidaro labai sudėtinga. Todėl infliacija neabejotinai yra svarbus ir teisingas akcentas.
Tačiau yra ir kita, neigiama tokio nusistatymo pusė. Reagavimas į ekonominius ciklus turi būti greitas ir efektyvus. Ekonomika tai ne vien infliacija – tai ūkio vystymasis, tai žmonių užimtumas ir bedarbystė, bei jų gyvenimai. Socialinė gerovė turėtų būti pagrindinis Europos institucijų, tame tarpe ir ECB, tikslas. JAV pavyzdys parodė, kad panašiai prasidėjęs ekonominis nuosmukis (galbūt, JAV net stipriau), dėl greitų bei stiprių FED veiksmų buvo kur kas greičiau įveiktas. Tuo tarpu ECB pradėjo sekti FED pėdomis gerokai pavėlavęs.
Europos centrinio banko priemonės
Europos centrinis bankas turi tokius pačius įrankius kaip ir kiti centriniai bankai, reguliuojantys laisvai svyruojančios valiutos svertus. Tos priemonės tikrai pakankamai galingos bei įtakingos, kad stipriai paveiktų visą Europos Sąjungos ekonomiką.
Apart aibės įvairių ECB priemonių, galima išskirti dvi pagrindines, kurios periodiškai ar reguliariai naudojamos, ir turi milžinišką poveikį finansų rinkoms:
Kam priklauso ECB?
Nors Europos centrinis bankas yra institucija, tačiau jis yra korporacijos organizacinės formos, ir šio banko kapitalas yra sudarytas iš akcijų, kurios negali būti perleidžiamos.
Šio centrinio kapitalo turi visų ES šalių centriniai bankai (ne euro zonos narių akcinis kapitalas yra neapmokėtas) pagal atitinkamas proporcijas. Pagrindiniai šio banko savininkai yra Vokietija, Prancūzija, Italija. Lietuvos centriniam bankui taip pat priklauso, palyginti nežymi, dalis – 0,4 proc.
Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:
UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.
Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.
Laukiame komentarų!
...
Investuotojų nuotaikoms įtakos turi toliau besitęsiantis JAV obligacijų išsipardavimas. Ko gero labiausia stebimų 10-ies metų JAV obligacijų pajamingumai vienu metu buvo pakilęs iki 1,614%, tačiau savaitės gale apsistojo ties 1,4%. Tai aukščiausias l...
Po stipraus vakarykščio išsipardavimo šiandien akcijų indeksai bandė atšokti, tačiau ne itin sėkmingai. Anksti ryte JAV akcijų indeksų ateities sandoriai buvo dar stipriau smuktelėję ir tik vėliau artėjant prie prekybinės sesijos JAV akcijų biržose p...
Investavimas iš skolintų pinigų - labai aštrus reikalas. Skaičiai dar ne viskas. Kai pradės veikti emocijos, ir skaičiai kitaip skaičiuosis.
Kaip sako, kol skolingas 100 eurų tai tavo problema, kai skolingas milijoną - tai jau banko problema. Ko gero tas pats galioja ir šiuo atveju.
Atsisijos, dalis jau gal ir atkrito, bet likusios turėtų stiprėti, investicinė grąža visumoje atrodo vis tiek neblogai tik svarbu teisinga diversifika...
Skaičiuoklėje skaičiuojamos sudėtinės palūkanos.
Cia skaiciuoja paprastasias ar sudetines palukanas?
------------------------------------------------------------