Susietas valiutos kursas

Tema: Ekonomika

Terminas anglų kalba: Pegged Exchange Rate


Susietas valiutos kursas / Susieta valiuta

Susietas valiutos kursas yra kardinaliai skirtingas nuo laisvai svyruojančio valiutos kurso. Paprastai valiuta būna susiejama su kokia nors itin stipria valiuta (EUR ar USD) ar jų krepšeliu, ir jos kursas lyginant su ta valiuta būna palaikomas tame pačiame lygyje, ar tam tikrose, iš anksto nustatytose ribose. 

Įtakodamas paklausą bei pasiūlą valiutinėmis operacijomis valiutos kursą reguliuoja šalies centrinis bankas. Norėdamas palaikyti susietą valiutą, centrinis bankas rinkos dalyviams turi kelti pasitikėjimą, ir turėti pakankamą rezervų kiekį.

Paprastai susiejimą su kita valiuta renkasi mažesnės bei ekonomiškai silpnesnės šalys. Kuomet valiutos kursas susietas, valstybė praranda monetarinės politikos galimybes, tačiau tai itin efektyvus būdas kovai su infliacija. 

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 18:07:11

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!