Investuotojas

Tema: Investavimas

Terminas anglų kalba: Investor


Trumpai

Investuotojas - tai fizinis ar juridinis asmuo investuojantis į akcijas, obligacijas, nekilnojamąjį ar kitos rūšies turtą, siekdamas sulaukti teigiamos grąžos iš savo investuoto kapitalo.

Plačiau

Investuotoju gali būti tiek individualus asmuo, tiek ir kompanija ar institucija, investuojantys į bet kurią investicijų klasę, siekiant iš investuoto kapitalo sulaukti grąžos. Didžioji dalis investuotojų investuoja į tradicines investavimo priemones - kaip akcijos ar obligacijos. Tokios investicijos gali būti atliekamos tiesiogiai ar per kitas priemones, pavyzdžiui investicinius fondus.

Investuotojus galima skirstyti pagal daugelį kriterijų. Pavyzdžiui, pagal aktyvumą:

  • Aktyvūs investuotojai – dažnai investuoja didesnes sumas, nuolatos seka rinkos naujienas, kompanijų pranešimus, skaito rinkų apžvalgas ir kitą informaciją, ir visuomet yra pasiruošę parduoti savo turimus vertybinius popierius ar įsigyti jų daugiau pasitaikius tinkamai progai.
  • Pasyvūs investuotojai – taip pat gali investuoti dideles sumas, tačiau paprastai investuoja ne į konkrečius pavienius vertybinius popierius, tačiau į turto klases: indeksinius fondus ar kitas panašias, daug dėmesio nereikalaujančias priemones. Paprastai tokie investuotojai atlieka kur kas mažesnį sandorių kiekį per metus.

Pagal spekuliatyvumo lygį:

  • Ilgalaikis investuotojas savo akcijas vidutiniškai laiko bent kelerius metus, nors tam tikrais atvejais savo akcijas gali parduoti ir greičiau, tačiau nesivaiko trumpalaikių kursų svyravimų.
  • Spekuliantas retai savo turimus vertybinius popierius išlaiko ilgiau nei vienerius metus ir siekia greito pelno. Dažnai priima itin rizikingus sprendimus.

Taip pat gali būti išskiriamos atskiros investuotojų kategorijos investuojant į didesnius įmonių akcijų paketus:

  • Strateginis investuotojas – tai didelį įmonės akcijų paketą turinti kita įmonė, užsiimanti panašia veikla bei aktyviai veikianti perkamos įmonės valdyme, ir neketinanti šių akcijų parduoti ateityje.
  • Finansinis investuotojas – tai taip pat didelį paketą turintis akcininkas, kuris neturi ilgalaikių  ambicijų įmonėje, tačiau tikisi per 3-7 metus padidinti įmonės vertę ir parduoti savo paketą. Toks investuotojas taip pat gali aktyviai įtakoti įmonės valdymą siekdamas aukštesnių vadovybės darbo standartų.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 15:43:10

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!

Naujausios forumo žinutės

오피쓰ᐹOPSS62쩜컴ᐴ청주오피☚청주안마 ➮청주키스방 ✖청주휴게텔 ◻청주리얼돌오피쓰ᐹOPSS62쩜컴ᐴ청주오피☚청주안마 ➮청주키스방 ✖청주휴게텔 ◻청주리얼돌오피쓰ᐹOPSS62쩜컴ᐴ청주오피☚청주안마 ➮청주키스방 ✖청주휴게텔 ◻청주리얼돌오피쓰ᐹOPSS62쩜컴ᐴ청주오피☚청주안...

역삼오피ᐹOPSS41쩜NETᐴ역삼안마ナ역삼휴게텔 ⏪오피쓰 ❀역삼마사지역삼오피ᐹOPSS41쩜NETᐴ역삼안마ナ역삼휴게텔 ⏪오피쓰 ❀역삼마사지역삼오피ᐹOPSS41쩜NETᐴ역삼안마ナ역삼휴게텔 ⏪오피쓰 ❀역삼마사지역삼오피ᐹOPSS41쩜NETᐴ역삼안마ナ역삼휴게텔 ⏪오피쓰 ❀역삼마...

부천건마 ✏오피쓰ᐹOPSS41쩜NETᐴ부천오피 ❆부천휴게텔ノ부천리얼돌 ✏부천안마 ♦부천건마 ✏오피쓰ᐹOPSS41쩜NETᐴ부천오피 ❆부천휴게텔ノ부천리얼돌 ✏부천안마 ♦부천건마 ✏오피쓰ᐹOPSS41쩜NETᐴ부천오피 ❆부천휴게텔ノ부천리얼돌 ✏부천안마 ♦부천건마 ✏오피쓰ᐹOP...

ᐹOPSS41쩜NETᐴ역삼오피 ⌚오피쓰 ✨역삼마사지⎞역삼건마 ღ역삼안마 ⌚역삼휴게텔ᐹOPSS41쩜NETᐴ역삼오피 ⌚오피쓰 ✨역삼마사지⎞역삼건마 ღ역삼안마 ⌚역삼휴게텔ᐹOPSS41쩜NETᐴ역삼오피 ⌚오피쓰 ✨역삼마사지⎞역삼건마 ღ역삼안마 ⌚역삼휴게텔ᐹOPSS41쩜NETᐴ...

선릉건마 ➿오피쓰ᐹOPSS41쩜NETᐴ선릉오피 ❌선릉휴게텔 ⚒선릉리얼돌 ➿선릉안마 ⚓선릉건마 ➿오피쓰ᐹOPSS41쩜NETᐴ선릉오피 ❌선릉휴게텔 ⚒선릉리얼돌 ➿선릉안마 ⚓선릉건마 ➿오피쓰ᐹOPSS41쩜NETᐴ선릉오피 ❌선릉휴게텔 ⚒선릉리얼돌 ➿선릉안마 ⚓선릉건마 ➿오피쓰...