Investuotojas

Tema: Investavimas

Terminas anglų kalba: Investor


Trumpai

Investuotojas - tai fizinis ar juridinis asmuo investuojantis į akcijas, obligacijas, nekilnojamąjį ar kitos rūšies turtą, siekdamas sulaukti teigiamos grąžos iš savo investuoto kapitalo.

Plačiau

Investuotoju gali būti tiek individualus asmuo, tiek ir kompanija ar institucija, investuojantys į bet kurią investicijų klasę, siekiant iš investuoto kapitalo sulaukti grąžos. Didžioji dalis investuotojų investuoja į tradicines investavimo priemones - kaip akcijos ar obligacijos. Tokios investicijos gali būti atliekamos tiesiogiai ar per kitas priemones, pavyzdžiui investicinius fondus.

Investuotojus galima skirstyti pagal daugelį kriterijų. Pavyzdžiui, pagal aktyvumą:

  • Aktyvūs investuotojai – dažnai investuoja didesnes sumas, nuolatos seka rinkos naujienas, kompanijų pranešimus, skaito rinkų apžvalgas ir kitą informaciją, ir visuomet yra pasiruošę parduoti savo turimus vertybinius popierius ar įsigyti jų daugiau pasitaikius tinkamai progai.
  • Pasyvūs investuotojai – taip pat gali investuoti dideles sumas, tačiau paprastai investuoja ne į konkrečius pavienius vertybinius popierius, tačiau į turto klases: indeksinius fondus ar kitas panašias, daug dėmesio nereikalaujančias priemones. Paprastai tokie investuotojai atlieka kur kas mažesnį sandorių kiekį per metus.

Pagal spekuliatyvumo lygį:

  • Ilgalaikis investuotojas savo akcijas vidutiniškai laiko bent kelerius metus, nors tam tikrais atvejais savo akcijas gali parduoti ir greičiau, tačiau nesivaiko trumpalaikių kursų svyravimų.
  • Spekuliantas retai savo turimus vertybinius popierius išlaiko ilgiau nei vienerius metus ir siekia greito pelno. Dažnai priima itin rizikingus sprendimus.

Taip pat gali būti išskiriamos atskiros investuotojų kategorijos investuojant į didesnius įmonių akcijų paketus:

  • Strateginis investuotojas – tai didelį įmonės akcijų paketą turinti kita įmonė, užsiimanti panašia veikla bei aktyviai veikianti perkamos įmonės valdyme, ir neketinanti šių akcijų parduoti ateityje.
  • Finansinis investuotojas – tai taip pat didelį paketą turintis akcininkas, kuris neturi ilgalaikių  ambicijų įmonėje, tačiau tikisi per 3-7 metus padidinti įmonės vertę ir parduoti savo paketą. Toks investuotojas taip pat gali aktyviai įtakoti įmonės valdymą siekdamas aukštesnių vadovybės darbo standartų.

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 15:43:10

Laukiame komentarų!