Socialiai atsakingas investavimas

Tema: Investavimas

Terminas anglų kalba: Socially Responsible Investing


"Žaliasis investavimas"

Trumpai

Socialiai atsakingas investavimas – tai toks investavimo stilius, kuris apart pagrindinio tikslo (investicijų grąžos) taip pat siekia ir prisidėti prie socialinės gerovės. 

Plačiau

Žinoma, investuotojai paprastai yra pasyvūs ir į įmonių valdymą nesikiša, tad dėl socialinės gerovės negali nuveikti tiek, kiek gali socialiai atsakingas verslas: jis priima konkrečius sprendimus galinčius paveikti darbuotojų bei klientų socialinę padėtį. 

Tuo tarpu socialiai atsakingas investavimas dažniausiai apsiriboja tam tikrų sektorių vengimu - neinvestuojama į socialinę žalą darančius sektorius: tabako bei alkoholio pramonę, karinę pramonę, lošimų veiklą ir pan. Pastaruoju metu į "juodus sąrašus" įtraukiama ir iškastinio kuro pramonė, kuri smarkiai prisideda prie globalinių klimato pokyčių.

Jei išsivysčiusiose valstybėse socialinė atsakomybė yra svarbi kryptis (gal ryškesnė versle nei investavime), tai Lietuvoje socialiai atsakingas investavimas ar verslas dar tik kuria savo užuomazgas, ir svarbaus vaidmens kol kas nevaidina.

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 15:44:21

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!