Išvestinės priemonės

Tema: Investavimas

Terminas anglų kalba: Derivatives


Trumpai

Išvestiniai vertybiniai popieriai (Derivative Investments) taip vadinami todėl, kad yra sukonstruoti iš kitų, tradicinių vertybinių popierių, ir operuoja teisėmis į juos.

Plačiau

Neskaitant to, kad yra keletas pagrindinių išvestinių priemonių, jų aibė gali būti neribota. Standartizuotų vertybinių popierių, kurie prekiaujami biržose, rūšių yra mažiau, tačiau nestandartizuoti gali būti net sukurti pagal specialų pageidavimą.

Kadangi išvestinių priemonių įvairovė labai didelė, jų rizikingumas taip gali būti labai skirtingas. Rizikingiausių išvestinių priemonių, net ir profesionalams nerekomenduojama turėti daugiau nei 5% portfelyje. Išvestinės finansinės priemonės gali būti naudojamos ir apsisaugojimui (hedge), tačiau tai paprastai nepigiai atsieina pelno sąskaita.

Pagrindiniai išvestiniai vertybiniai popieriai:

  • Ateities sandoriai (futures)
  • Išankstiniai sandoriai (forwads)
  • Pasirinkimo sandoriai (options)
  • Apsikeitimo sandoriai (swaps)
  • Obligacijos susietos su indeksais (index linked bonds) dar vadinamos struktūrinėmis obligacijomis. 

Klausimas, ar paprastam investuotojui išvestinės finansinės priemonės yra būtinos? Ko gero, galima sakyti, kad būtinos jos tikrai nėra. Jei išvestinės priemonės nėra naudojamos portfelio apdraudimui, geriau jų iš viso išvengti. Jei portfelio apdraudimui reguliariai naudojami pasirinkimo sandoriai - greičiausiai tai irgi neves prie gero rezultato. 

Bet kokiu atveju, smulkiems/individualiems investuotojams išvestinės priemonės neturėtų būti labai aktualios, ypač, jei iki galo jų nesupranta.

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 15:22:44

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!