Investavimas pensijai

Tema: Investavimas

Terminas anglų kalba: Retirement Investing


Investavimas pensijai - gali būti vienas praktiškiausių investavimo tikslų. Kartais investuojama kokiam nors konkrečiam daiktui įsigyti, ar dideliam nematerialiniam pirkiniui, tokiam kaip ilga kelionė, sutaupyti. Tačiau tokiu atveju tai labiau taupymas, o ne investavimas. Nors toks procesas ir gali atitikti visus investavimo kriterijus, tačiau jis bus orientuotas į mažą grąžą ir mažą riziką, tad ir rezultatai ne tiek daug skirsis nuo paprasto taupymo.

Dažniausiai investuojama tiesiog, kad turėti santaupų - kažkokį finansinį pagrindą, o norint, kad sutaupyti pinigai ilgainiui nenuvertėtų, o uždirbtų kitus pinigus (kas labai logiška), per daug nesirūpinant, kokia iš tiesų tų pinigų paskirtis bus. Juk žmonėms tiesiog patinka turėti pinigų (jei nesate tas žmogus, kuriam pinigus reikia tiesiog išleisti - ar Jūs toks esate, galite pasitikrinti atlikdami linksmąjį testuką). Taigi toks investavimas yra panašus ir į investavimą pensijai.


Investavimas pensijai turi konkretų tikslą


Tiesiog investavimas pensijai turi konkretų tikslą - tai patikimas finansinis srautas, kai dirbti jau bus per sunku, ar tiesiog nebesinorės. Investavimas pensijai, tai nereiškia, kad pinigus, gaunamus iš investicijų turėtumėte pradėti naudoti tik sulaukę valstybės nustatyto pensinio amžiaus. Jei investuojama suma bus pakankamai ženkli, jei laikantis korektiško rizikos lygio galėtumėte neprarasdami gyvenimo kokybės pragyventi iš palūkanų ir dividendų. Tokiu atveju atsisakyti samdomo darbo ir užsiimti patinkančia veikla galėtumėte ir gerokai anksčiau, negu valstybės nustatytas pensinis amžius.

Investavimas pensijai techniškai pernelyg nesiskirtų nuo standartinio investavimo. Pagrindinės investicijos būtų tos pačios: akcijos, obligacijos, nekilnojamas turtas. Jų proporcijos ir rizikingumas priklausytų nuo investuotojo asmeninių savybių ir likusio laikotarpio iki pensijos. Kadangi paprastai investavimas pensijai yra ilgalaikis investavimas, tad ir rizika rekomenduojama pakankamai aukšta, tuo tarpu artėjant prie pensinio amžiaus ribos ir rizikingumas pamažu turėtų būti mažinamas.  


Skaitykite apie pensijų fondus.

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-02 17:12:22

Laukiame komentarų!