Investicijos į auksą

Tema: Investavimas

Terminas anglų kalba: Gold Investments


Investicijos į auksą pastaruoju metu neparastai išaugo, galima sakyti netgi kilo nauja aukso karštligė. Kodėl investavimas į auksą taip išpopuliarėjo, galima ieškoti įvairių priežaščių.

Investicijų į auksą šalininkai aiškins, kad auksas tikroji vertybė, kuri ne tokia trapi kaip akcijos ar panašūs vertybiniai popieriai, ar ne pinigai, kurie esant dideliai infliacijai bematant nuvertėja. Taip pat, esą kiniečiai pradeda puoštis, o tai iš karto iškreipia paklausos ir pasiūlos balansą. Tačiau skeptikai savo ruožtu porins, kad investicijos į auksą tik eilinis mados reikalas, ir kai investicinis auksas bus iškabinėtas net maisto parduotuvėse, tai ir bus šio burbulo pabaiga. 

Kaip ten bus iš tikrųjų sunku pasakyti, tačiau faktas yra tai, kad tikroji aukso vertė yra visiškai neapčiuopiama, ir kaina susiformuoja iš esmės veikiama lūkesčių ir kažkiek ribojama savikainos, kuri yra taip pat lanksti priklausomai nuo norimų išgauti kiekių. 

Investicijos į auksą gali pasiteisinti, jei visos valstybės toliau stengsis nuvertinti savo valiutą dėl stiprėjančių eksporto pozicijų, leis didelius kiekius papildomų pinigų. Toks masinis realiosios pinigų galios nuvertėjimas sustiprintų aukso pozicijas. Tačiau jei infliacija bus suvaldyta, prabėgus keleriems metams, dabartinė aukso istorija bus prisimenama kaip eilinis vadovėlinis turto burbulas.

Investuojantiems į auksą reikėtų atkreipti dėmesį į keletą faktorių:

  • Kiek jie moka už vieną gramą tikrojo aukso (999.9 prabos), palyginus su kaina biržoje
  • Už kiek jie galėtų parduoti pirktą gramą (neišvengiamai patirs nuostolių, klausimas kokio dydžio)
  • Būti įsitikinus, kad perkamas auksas nėra falsifikatas
  • Ar turės kur jį saugiai laikyti
  • Ar pradėjus supirkinėti auksą tai netapo įpročiu? :)

Be investicijų į auksą ar kitus tauriuosius metalus, kurie gali tikrai būti saugi užuovėja pinigams aukštos infliacijos periodu, taip pat pagalvokite apie investicijas į įvairius meno dirbinius. Pvz. rankų darbo auskarus: www.f-emale.lt/auskarai.html

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!