Akcijų pardavimas

Tema: Investavimas

Terminas anglų kalba: Stock Selling


Kotiruojamų (kurios prekiaujamos vertybinių popierių biržoje) akcijų pardavimas

Akcijų pardavimas gali pasirodyti ne ką sudėtingesnis nei akcijų pirkimas, tačiau kartais toks požiūris gali ir nepasiteisinti. Jei, pavyzdžiui, pirkote automobilį, o vėliau bandėte jį parduoti, turėjote pastebėti, kad pardavimas gali būti sudėtingesnis procesas.

Jei akcijos kotiruojamos vertybinių popierių biržoje, tuomet prekyba jomis yra daug paprastesnė nei priešingu atveju. Ypač jei biržoje likvidumas didelis, tuomet akcijų pardavimas neturėtų užtrukti, ir greičiausiai net parduosite tokia kaina kaip ir vyksta dauguma sandorių tomis akcijomis.

Jei akcijos kotiruojamos vertybinių popierių biržoje, tuomet dažniausiai iškylantis klausimas bus - kada akcijos turi būti parduodamos.

Akcijų pardavimo laikotarpis turėtų priklausyti nuo bendros investavimo strategijos. Kadangi į akcijas iš viso reikėtų investuoti tik tuomet kai investuojama ilgalaikiam periodui, tai laikotarpio pasibaigimas neturėtų būti esminis argumentas. Sekant vertės investavimu, akcijų pardavimas turėtų būti vykdomas tuomet, kai yra geresnių akcijų, kurias galimas nupirkti vietoj parduotųjų. Taip akcijų pardavimas galimas tuomet, kai manoma, kad visas akcijų segmentas yra pervertintas, ir dalies akcijų pardavimas sumažintų šios turto klasės dalį portfelyje ir sumažintų rizikingumą.   


Nekotiruojamų akcijų pardavimas

Nekotiruojamų akcijų pardavimas yra sudėtingesnis, nes pagrindinė problema gali būti surasti turimoms akcijoms pirkėją, o taip pat nelengvas uždavinys – nusistatyti realią rinkos vertę, už kurią bus parduodamos akcijos.

Jei turite tokių akcijų, tačiau neturite joms tinkamo pirkėjo, pirmiausia galite pasiūlyti kitiems tos įmonės akcininkams (UAB tai yra netgi privaloma). Jei jie atsisakytų, tuomet geriausia išeitis bus į tarpininkus – FMĮ, kurios padėtų surasti pirkėją, jei paketas reikšmingas. Taip pat galima naudotis skelbimais. Jei įmonės akcijos, kurias turite, yra tikrai vertingos, pirkėjų atsirasti turėtų.

Kitas svarbus jūsų sprendimas yra dėl kainos, už kurią turėtumėte perleisti savo turimas akcijas. Svarbiausia - niekada neskubėkite ir neatiduokite turimo turto pusvelčiui, ypač jei nelabai įsivaizduojate, kiek akcijos iš tikrųjų yra vertos. Teko matyti daugelį atvejų, kai stambieji akcininkai superka akcijas iš smulkiųjų už juokingą kainą.

Akcijų vertė priklauso nuo įmonės turimo turto, pinigų srautų, pelno, rizikingumo bei kitų parametrų. Norint sėkmingai parduoti savo turimas akcijas, protingiausia būtų pasikonsultuoti su nepriklausomu specialistu. Akcijos vertė vieną dieną gali būti vienokia, o kitą jau kitokia, ką ir parodo vertybinių popierių birža. Todėl akcijos visuomet turėtų būti įvertinamos nešališkai ir profesionaliai.

 

Norite įvertinti parduodamos įmonės akcijas? Reikia nepriklausomo patarimo? Kreipkitės dėl konsultacijos

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-02 17:15:07

Laukiame komentarų!