Pelningiausios investicijos

Tema: Investavimas

Terminas anglų kalba: High-Return Investments


Trumpai

„Pelningos investicijos“ – daugiau šnekamosios kalbos išsireiškimas. Kalbant apie investicijų pelningumą tiksliau būtų vartoti pajamingumo sąvoką (arba grąžos ilguoju laikotarpiu), nes pelnas gali būti lemtas trumpalaikių kainų svyravimų, o pajamingumas atspindi ilgametę tikėtiną grąžą. 

Plačiau

Toliau kalbant apie investicijų patrauklumą derėtų nepamiršti, jog didesnis investicijų „pelningumas“ taip pat reiškia ir didesnę riziką. Jei būtų kitaip, tuomet visi rinktųsi investicijas turinčias didesnę grąžą, tuomet jos pabrangtų, o jų pajamingumas sumažėtų.

Tad kokia gi ta investicijų grąža gali būti realybėje? Rinkoms kylant ilgesnį laiką, investuotojų apetitas išauga, ir jie ima tikėti, kad 20%-30% procentų nuolatinė metinė grąža yra nieko ypatingo - nesunkiai pasiekiamas rodiklis. Tam tikru laikotarpiu taip ir gali būti, tačiau ilguoju laikotarpiu toks rezultatas neįmanomas (nebent tokios pačios infliacijos sąlygomis).

Žvelgiant į investavimą realistiškai, grąža siekianti vidutiniškai 10%-14% per metus daugelio metų laikotarpyje bus labai geras rezultatas. Daug profesionalų netgi gali įtikinėti, kad ir tokio pajamingumo nerealu pasiekti (subalansuotam portfeliui, ko gero, taip ir bus). Bet toks rezultatas tikrai įmanomas veikiant protingai ir nebijant apsiimti apgalvotos rizikos, ir jei matuosite rezultatą ne ciklo apačioje…

Investicijų rūšys, kurias būtų galima išskirti kaip “pelningiausias”:

  • Augimo akcijos – tai sparčiai augančių (pagal pajamas ir pelną) įmonių akcijos. Tinkamai parinkus nedidelės kapitalizacijos įmones, jų akcijos ilguoju laikotarpiu gali atnešti didžiulę grąžą. 
  • Besivystančių rinkų akcijos – šie regionai pasižymi daug didesne rizika bei nepastovumu, bet čia ir verslas vystosi kur kas dinamiškiau, o galimybės daugiau uždirbti taip pat didesnės. 
  • Ribotos rizikos (hedge) fondai, privataus kapitalo fondai – naudojamas finansinis svertas bei išvestinės priemonės padidina galimą grąžą. Bet privatiems investuotojams šios investicijos sunkiai prieinamos. 
  • Šiukšlinės (junk) obligacijos – esant sunkiai situacijai finansų rinkose šios obligacijos taip pat gali pasiūlyti nemažą pajamingumą, tačiau baimei rinkose atslūguslabai didelio pajamingumo iš šių obligacijų nereikėtų tikėtis. 

Bet kokiu atveju spekuliacinių sprendimų, siekiant greitai pasipelnyti, nereikėtų painioti su investavimu ir realia grąža ilguoju laikotarpiu.

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 14:58:40

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!