Lombardas

Tema: Asmeniniai finansai

Terminas anglų kalba: Pawnshop


Trumpai

Lombardas – tai įstaiga, išduodanti fiziniams asmenims smulkias trumpalaikes paskolas, įkeičiant atneštą prekę. Lietuvoje iš viso veikia beveik 300 lombardų.

Plačiau

Paprastai lombardų yra kiekviename didesniame mieste, ir čia atėjęs gyventojas gali pasiskolinti pinigų, palikdamas kokį nors vertingą daiktą: brangiųjų metalų dirbinį, vertingą telefoną, kompiuterį, dviratį ar kitą vertę turintį, bei rinkoje realizuojamą daiktą.

Nors lombardas ir išduoda paskolas – jų veiklos centrinis Lietuvos bankas nereglamentuoja. Paprastai šios įstaigos išduoda paskolas, kurių trukmė iki vieno mėnesio, o palūkanos būna palyginti didelės. Galima manyti, jog nebūtų stipriai suklysta lyginant lombardų ir greitųjų kreditų paskolas (tik pastarosioms nebūtinas užstatas).

Kitas klausimas, ar lombardai iš tiesų daugiau veikia kaip pinigus skolinanti įstaiga, ar kaip daiktų supirktuvė? Daug „užstatą“ atnešusių klientų taip ir nepasirodo jo atsiimti, nepaisant to, kad išmokėta pinigų suma retai kada viršys bent pusę užstatomo/parduodamo daikto rinkos vertės (daugiau galima tikėtis tik esant paprastiems tauriojo metalo dirbiniams). Ne paslaptis, kad į lombardus gali atkeliauti ir daug vogtų daiktų, kuriems lombardas tampa puikiu realizacijos šaltiniu.

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 17:28:39

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!