Lombardas

Tema: Asmeniniai finansai

Terminas anglų kalba: Pawnshop


Trumpai

Lombardas – tai įstaiga, išduodanti fiziniams asmenims smulkias trumpalaikes paskolas, įkeičiant atneštą prekę. Lietuvoje iš viso veikia beveik 300 lombardų.

Plačiau

Paprastai lombardų yra kiekviename didesniame mieste, ir čia atėjęs gyventojas gali pasiskolinti pinigų, palikdamas kokį nors vertingą daiktą: brangiųjų metalų dirbinį, vertingą telefoną, kompiuterį, dviratį ar kitą vertę turintį, bei rinkoje realizuojamą daiktą.

Nors lombardas ir išduoda paskolas – jų veiklos centrinis Lietuvos bankas nereglamentuoja. Paprastai šios įstaigos išduoda paskolas, kurių trukmė iki vieno mėnesio, o palūkanos būna palyginti didelės. Galima manyti, jog nebūtų stipriai suklysta lyginant lombardų ir greitųjų kreditų paskolas (tik pastarosioms nebūtinas užstatas).

Kitas klausimas, ar lombardai iš tiesų daugiau veikia kaip pinigus skolinanti įstaiga, ar kaip daiktų supirktuvė? Daug „užstatą“ atnešusių klientų taip ir nepasirodo jo atsiimti, nepaisant to, kad išmokėta pinigų suma retai kada viršys bent pusę užstatomo/parduodamo daikto rinkos vertės (daugiau galima tikėtis tik esant paprastiems tauriojo metalo dirbiniams). Ne paslaptis, kad į lombardus gali atkeliauti ir daug vogtų daiktų, kuriems lombardas tampa puikiu realizacijos šaltiniu.

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 17:28:39

Laukiame komentarų!