Ar „Volkswagen“ tapo naujuoju „Tesla“?

2021 03 18

Stebintys automobilių gamintojų akcijų kursus, negalėjo nepastebėti pastarojo meto „Volkswagen“ akcijų šuolio, kuris dar labiau išryškėjo pastarosiomis dienomis. Kas gi nutiko? Ar neturėjo senieji automobilių gamintojai lėtai nunykti, o į jų vietą dramatiškai įsiveržti „Tesla“, „Nicola“, „Nio“, „Li Auto“, „Byd“ ir kitos naujai užgimusios žvaigždės?

Kurį laiką taip ir vyko. Jau net nekalbant apie „Tesla“, kurie atrodo dar visai nauji ir nieko rimto rikoje neįrodę Kinijos elekromobilių gamintojai pagal savo kapitalizacijas jau buvo pasiekę ar net aplenkę tradicinius visiems gerai žinomus automobilių gamintojus.

Tačiau šiuo metu rinkoje vyksta pokyčiai, ir šių pokyčių priešakyje rieda su „Toyota“ besirungtyniaujantis dėl didžiausio pasaulio automobilių gamintojo vardo vokiečių pramonės gigantas „Volkswagen“. „Volkswagen“ planuoja jau šiais metais parduoti savo prekės ženklo 450 tūkst. elektrifikuotų automobilių (iš kurių 300 tūkst. turėtų būti pilnai elektriniai), o visa grupė turėtų parduoti net iki 1 milijono elektrifikuotų automobilių.

Koncernas taip pat dvigubai padidino dešimtmečio pabaigai planuojamą elektromobilių dalį Europoje. Jei šie lūkesčiai bus įgyvendinti, šią kompaniją jau bus galima vadinti nebe automobilių gamintoja, o elektromobilių gamintoja:

volkswagen elektromobiliu dalis

 Aišku, tai tik planai. Tačiau elektrifikacijai „Volkswagen“ pradėjo ruoštis dar 2016 metais, ir dabar rinkoje savo jėgas išbando du šios transformacijos vaisiai: „ID.3“ ir „ID.4“ – pilnai elektriniai ir ant atskiros bazės sukurti automobilių modeliai. Pirmaisiais šių metų mėnesiais pardavimus pristabdė atnaujinama programinė įranga, tačiau paskutiniai praėjusių metų mėnesiai (kada buvo pradėti „ID.3“ pardavimai) Europoje leido nesunkiai įsiveržti tarp elektromobilių pardavimų lyderių.

Per sekančius penkerius metus, „Volkswagen“ planuoja vien į e-judėjimą bei skaitmenizaciją investuoti 16 mlrd. eurų. Koncernas nori užsitikrinti ir savo baterijomis, ir iki šio dešimtmečio pabaigos yra suplanavęs pastatyti šešias „gigagamyklas“, kurių pajėgumas bus 240 HWh, kartu siekiant išgauti sinergiją ir sumažinti baterijų gamybos kaštus iki 50%, kas padarytų elektromobilius dar labiau prieinamus vartotojams.

Kol kas „Volkswagen“ kapitalizacija biržoje yra maždaug keturis kartus mažesnė nei „Tesla“ kapitalizacija. Kur baigsis šių elektromobilių lenktynės – parodys tik ateitis: finišuos stipriausi ir ištvermingiausi.

Sėkmės dirbant bei investuojant,

Rokas Lukošius

FMĮ MYRIAD CAPITAL investicijų strategas


Šioje svetainėje pateikiamas turinys yra finansistas.net nuomonė bei gali būti subjektyvus. Autorius gali turėti tiesioginį interesą dėl vienokių ar kitokių vertybinių popierių vertės. Tai yra informacinio pobūdžio pranešimas, kuris nėra ir negali būti traktuojama kaip investavimo rekomendacija ar tyrimas.

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2021-03-18 13:42:01

Kas nugalės elektromobilių konkurencinėje kovoje?

Justux 2021-10-27 08:56:06

O gal Tesla tapo naujuoju Volkswagen? :)

atgal