Gyvenimo lygis

Tema: Ekonomika

Terminas anglų kalba: Living Standard


Trumpai

Pragyvenimo lygis – tai socialinis/ekonominis rodiklis, parodantis tos šalies ar regiono gyventojų materialinę gerovę. Kuo aukštesnis pragyvenimo lygis – tuo didesnė gyventojų perkamoji galia disponuojamomis pajamomis.

Plačiau

Gyvenimo lygis skirtingose valstybėse skirtingas. Tai lemia daugelis priežasčių, tačiau pirmiausia ekonominis išsivystymas, politinis bei teisinis stabilumas, kapitalo valstybėje kiekis.

Nesant didelių sukrėtimų, ekonominis gyvenimo lygis ilguoju laikotarpiu auga bemaž visose valstybėse – vienose greičiau, kitose lėčiau. Visgi, ne visuomet labiau išvystytoje ekonomikoje žmonės laimingesni. Todėl dažnai nagrinėjami ne vien tik ekonominiai, bet ir platesni gyvenimo kokybės indeksai. 

Kita šio rodiklio problema ta, kad stebint valstybę ar regioną bendrai, gyvenimo lygis atrodys aukštas, tačiau jei diferenciacija tarp turtingųjų ir mažiausias pajamas gaunančių asmenų bus didelė, tuomet vis tiek didelė dalis gyventojų gali būti ties skurdo riba (dėl aukštų prekių ir paslaugų kainų).

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 17:20:01

Laukiame komentarų!