Pasyvios pajamos

Tema: Asmeniniai finansai

Terminas anglų kalba: Passive Income


Trumpai

Pasyvios pajamos – tai tokios pajamos, kurias asmuo gauna reguliariai neįdėdamas ženklaus darbo. 

Plačiau

Iš principo visas pajamas būtų galima suskirstyti į pasyvias arba aktyvias pajamas. Aktyvios pajamos gaunamos dirbant tam tikrą darbą: kaip užmokestis, pajamos iš verslo ar panašias atliekamas paslaugas. Žinoma, tarp aktyvių ir pasyvių pajamų skirstymo bus daug tarpinių variantų.

Visada labai malonu gauti pasyvias pajamas, ir tai gan dažnai iškeliamas tikslas, tačiau jos tikrai nėra lengvai pasiekiamos. Dažniausiai pasyvios pajamos pasitaiko iš tokių šaltinių:

  • Nuosavo verslo (pasyvus šaltinis, tik jei asmuo pats versle nedirba).
  • Investicijų į vertybinius popierius.
  • Nekilnojamo turto nuomos.
  • Įvairių autorinių gautinų sumų.

Kad pasyvių pajamų užtektų pragyvenimui, jos turi būti daug maž adekvačios uždirbamam atlyginimui. Kad pasiekti tokias pajamas iš investicijų, reikia tikrai nemažo kapitalo. Pavyzdžiui, jei asmuo atmetus mokesčius uždirba 1000 EUR, ir jis norėtų tokių pasyvių pajamų, tai per metus sudarytų 12 tūkst. EUR. Galime daryti prielaidą, kad kapitalas jam neštų 6 proc. metinių pajamų (vidutinio rizikos lygio), tuomet bendras investuotas kapitalas tokioms pasyvioms pajamoms pasiekti turėtų būti 200 tūkst. EUR.

Gerai padirbėjus ir sėkmingai investuojant, lyg ir įgyvendinama? Gal ir įmanoma, bet problema ta, kad asmuo turintis 200 kEUR, greičiausiai per mėnesį norės išleisti daugiau nei 1000 EUR...

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 17:18:15

Laukiame komentarų!