Disponuojamos pajamos

Tema: Asmeniniai finansai

Terminas anglų kalba: Disposable Income


Trumpai

Disponuojamos pajamos – tai ekonominis bei socialinis statistikos rodiklis, nurodantis kokia pinigų suma realiai gyventojas ar šeima gali disponuoti, nuo gaunamų pajamų sumokėjus visus privalomus mokesčius. 

Plačiau

Fizinis asmuo, t.y. gyventojas, pajamas gali gauti iš įvairių šaltinių, tačiau dauguma gyventojų pajamas gauna tik darbo užmokesčio ir įvairių socialinių išmokų forma (pensijos, motinystės pašalpa, nedarbo pašalpa, kitos socialinės pašalpos). Socialinės išmokos paprastai neapmokestinamos, o darbo užmokestis į darbuotojo sąskaitą taip pat būna pervedamas jau atskaičius visus mokesčius, tad iš dalies, jas jau galima laikyti disponuojamomis pajamomis.

Kur kas mažesnė dalis asmenų taip pat gauna ir kitokių pajamų: iš individualios veiklos, turto nuomos, dividendų ir pan. Susimokėti mokesčius nuo tokių pajamų, asmuo turi pats, deklaravęs savo pajamas.

Taigi disponuojamos pajamos apimtų visas asmens ar namų ūkio gaunamas pajamas po mokesčių. Tuo tarpu, jei asmuo turi mokėti alimentus, ar kitas teismo priteistas sumas, kurios yra išskaičiuojamos iš jo atlyginimo, jos taip pat mažina disponuojamas pajamas.

Toks yra statistinis disponuojamų pajamų apibrėžimas. Bet vėlgi, žvelgiant į asmeninius finansus giliau – paprastai asmuo turi daug reguliarių įsipareigojimų, kurių jis negali nutraukti: komunaliniai mokesčiai, kreditų įmokos ir pan. Visos tokios įmokos taip pat mažina pinigų, kuriais asmuo gali laisvai disponuoti, kiekį. 

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 17:15:00

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!