Dempingas

Tema: Ekonomika

Terminas anglų kalba: Dumping


Trumpai

Dempingas – tai verslo kainų politika, kuomet siekiama „išstumti“ konkurentą ar konkurentus iš rinkos, parduodant prekes kuo pigiau. 

Plačiau

Kartais dempingą taikančios bendrovės savo paslaugas ar prekes parduoda taip pigiai, kad pačios patiria didžiulį nuostolį. Pasitaiko, kad prekės parduodamos už savikainą, ar žemiau jos. Žinoma, toks verslas ilgai tęstis negali, ir dempingą taikanti įmonė tikisi, kad jos konkurentas pasitrauks iš rinkos (neatlaikys konkurencijos), o tuomet kainos bus pakeltos į aukšto pelningumo lygį.

Nors tokia kainų politika yra neteisėta, tačiau praktikoje kainų kovų vis tiek pasitaiko. (Lietuvoje, turbūt, panašiu didžiausiu atveju būtų galima laikyti buvusią „Flylal“ bei „AirBaltic“ konkurenciją, pasibaigusių pirmosios bankrotu).

Lietuvos rinka yra maža, ir stambesnės įmonės turi balansuoti tarp dempingo (kainų kovos) ir kainų susitarimo. Abu yra nelegalūs ir smarkiai baudžiami, bet ar visais atvejais yra daug vietos tarp jų tokioje rinkoje kaip Lietuva - tai kitas klausimas.

Tuo tarpu kalbant apie tarptautinį dempingą – situacija dar sudėtingesnė, nes prie ekonominių santykių, įsipina ir politiniai reikalai. Kartais dempingas gali būti naudojamas tik kaip pretekstas prekybai apriboti ar kitiems politiniams tikslams.

 Konsultacijos

  • Nespėjate susitvarkyti su įmonės finansų valdymu?
  • Planuojate verslo investicijas, bet negalite apsispręsti ar verta investuoti?
  • Nesate tikri, ar įmonė dirba pakankamai efektyviai? 
  • Norite pirkti ar parduoti verslą, bet trūksta žinių?

Šiais ir kitais rūpimais finansiniais klausimais -

                      kreipkitės dėl profesionalios finansų konsultacijos

Konsultuoja Finansistas.net autorius. 

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 18:01:51

Laukiame komentarų!