Embargas

Tema: Ekonomika

Terminas anglų kalba: Embargo


Trumpai

Embargas – tai draudimas tam tikras prekes išvežti iš šalies, arba jas įvežti į kitą šalį. Embargu gali būti apribota prekyba nustatytai prekių grupei, arba kai kuriais atvejais net apribota bet kokia prekyba su šalimi. 

Plačiau

Nors šio draudimo tikslas paprastai yra paveikti kitos šalies ekonomiką (arba apsaugoti tam tikrą prekių grupę savo šalyje), iš esmės tai yra politinis įrankis savo tarptautinei politikai vykdyti. Taip pat embargas gali būti susijęs ir su tam tikrais apsaugos motyvais, pvz., siekiant apsisaugoti nuo tam tikrų užkrečiamų ligų.

Pasaulinės prekybos organizacijos (PPO) narių tarpusavio prekybos ryšiai gan griežtai reglamentuojami tarptautiniais susitarimais, todėl embargai turi būti motyvuoti, bei tinkamai pagrįsti. 

Paprastai nuo embargo neišlošia nei viena, nei kita valstybė. Nors teoriškai, kiekviena valstybė stengiasi eksportuoti kuo daugiau savo produkcijos, tačiau embargai išbalansuoja abiejų šalių ūkį, kas ilgainiui šalies konkurencingumo nedidina.

Pati embargo istorija ganėtinai sena, ir siekia Napaleono laikus. O daugiausia nuo prekybos apribojimų nukenčia verslas - ypač daug eksportuojantys bei importuojantys sektoriai, kaip ir transporto kompanijos. 

Lietuva, ypač prekybos santykiuose su Rusija, periodiškai susiduria su vienokiais ar kitokiais prekybos apribojimais.

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 18:00:56

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!