Nauji JAV mokesčių planai nesunkiai išjudino rinkas

2021 04 23

JAV prezidentas Joe Biden vakar nesunkiai išjudino JAV akcijų rinkų indeksus. Dar prieš rinkimus vykdytose kompanijose buvo akcentuojama mokesčių didinimas verslui ir daugiausia uždirbantiems. Po naujojo JAV prezidento inauguravimo jau praėjo trys mėnesiai, ir pats laikas parodyti rinkėjams, kad artėjama prie pažadų vykdymo.

Vakar pristatytos kai kurios gairės iš ruošiamo mokesčių pakeitimų paketo, ir akcentas dedamas kapitalo grąžos pajamų mokesčiui. Iki šiol šio mokesčio bazinis dydis buvo 20%, o gaunantiems didžiausias pajamas pajamų mokesčio riba siekė 37%. Prie šių dydžių dar buvo priskaičiuojamas „Medicare“ papildomas mokestis lygus 3,8% (taikomas su išimtimis).

Dabartinis siūlymas didina maksimalią ribą nuo 37% iki 39,6%. Taip pat išliktų papildomas 3,8% mokestis, taigi maksimali riba iš viso siektų 43,4%. Mokesčio didinimas orientuojamas į daugiausiai uždirbančius, kaip ir buvo žadama, ir turi pastebimai didinti mokesčių naštą uždirbantiems daugiau nei 400 tūkst. USD per metus. Toks pranešimas turėjo momentinį poveikį JAV akcijų rinkai (>1%). S&P 500 indekso dienos grafikas:

SP 500 2021 04 22

Kol kas dar visos plano detalės neatskleidžiamos - brėžiamos tik pagrindinės gairės. Nors pats maksimalios mokesčio ribos padidinimas neatrodo labai didelis, tačiau skaičiuojama, kad mokesčių pakeitimai iš esmės padidintų mokesčius gaunantiems dideles pajamas.

Jei JAV toks mokestis būtų įvestas, jis būtų didžiausias kapitalo grąžoms nuo 1920 metų. Kai kurios šalies valstijos dar turi savo papildomus kapitalo mokesčius, tad jose maksimali mokesčio suma būtų dar didesnė. Aukšti kapitalo mokesčiai iš esmės keistų investavimo strategijas, stengiantis išvengti tam tikrų pozicijų realizavimo (kuomet fiksuojamas pelno mokestis).

Šio mokesčio didinimas – viena plano dedamoji sumažinti milžiniškam JAV biudžeto deficitui. Skaičiuojama, kad naujas Joe Biden planas surinks vieną trilijoną USD. Vis tik, dabartinis siūlymas dar tikėtina sutiks didžiulį pasipriešinimą, ir kol kas yra toli iki realaus įgyvendinimo.

Po iššauktų diskusijų turėtų atsirasti naujas pakoreguotas planas, kuris bus arčiau realybės. Tačiau šis siūlymas yra puikus priminimas investuotojams, kad JAV biudžeto deficitas bei rinkiminiai pažadai niekur nedingo, ir tikėtina jo poveikis pasieks per mokesčius artimiausiu metu, o efektas rinkoms gali būti labai reikšmingas.

Sėkmės dirbant bei investuojant,

Rokas Lukošius

FMĮ MYRIAD CAPITAL investicijų strategas


Šioje svetainėje pateikiamas turinys yra finansistas.net nuomonė bei gali būti subjektyvus. Autorius gali turėti tiesioginį interesą dėl vienokių ar kitokių vertybinių popierių vertės. Tai yra informacinio pobūdžio pranešimas, kuris nėra ir negali būti traktuojama kaip investavimo rekomendacija ar tyrimas.

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

atgal