Importas

Tema: Ekonomika

Terminas anglų kalba: Import


Trumpai

Importas – į šalį įvežtos prekės bei kitų šalių suteiktos paslaugos. Įvežanti prekes valstybė vadinama importuotoju, o išvežanti – eksportuotoju.

Plačiau

Prekybos mainai tarp valstybių – praktiškai tokie pat, seni kaip ir pačios valstybės (gal ir senesni). Dabartiniai šalių ūkiai smarkiai susipynę, paveikti globalizacijos. Jei prekybos mainai skaidrūs ir nepolitizuoti, o prekybos balansas daug maž subalansuotas – iš prekybos mainų laimi visos juose dalyvaujančios valstybės.

Kiekviena savo ateitimi besirūpinanti valstybė stengiasi didinti eksportą, kad jos prekybos balansas būtų teigiamas,  t.y. eksportas būtų didesnis nei importas. (Einamosios sąskaitos balansas daugiausia priklauso nuo prekybos balanso saldo, o jeigu einamosios sąskaitos balansas ilgą laiką bus neigiamas, tai valstybė neteks daug lėšų, o ilgainiui susidurs su rimtomis problemomis). 

Jei valstybės importas ilgą laiką viršys eksportą - tai lems kapitalo nutekėjimą. Toks procesas nėra greitas, tačiau jei jis ženklus ir tęsiasi dešimtmečius - ekonominės pasekmės neišvengiamos, kas vėliau ar anksčiau atsilieps pragyvenimo lygiui. 

Tačiau riboti prekių įvežimą dirbtinėmis priemonėmis dažnai ne tik prieštarauja tarptautiniams susitarimams, bet ir neskatina šalies konkurencingumo. Norint, kad prekybos balansas būtų teigiamas, reikia ne stengtis mažinti importą, bet kiek įmanoma didinti verslo konkurencingumą, taip skatinant eksporto galimybes.


Lietuvos importas

Lietuvos importas per 10 metų išaugo labai stipriai, tačiau ekonominiai nuosmukiai stipriai paveikia vartotojų prekių įperkamumą ir įvežamų prekių kiekį: 

* Šaltinis: statistikos departamentas.

Lietuvos importo struktūra:

* Šaltinis: statistikos departamentas, 2014 duomenys.

Didelė dalis į šalį įvežamos produkcijos (ypač naftos produktų) yra reeksportuojama. Tačiau vidinėms reikmėms Lietuva iš esmės įsiveža visų segmentų prekių. 

Kai kurios iš jų gaminamos ir vietinėje rinkoje, tačiau nėra pakankamai konkurencingos, ar pakankamai įvairios. Kitos įvežamos prekės Lietuvoje iš viso negaminamos (neskaitant pavienių atvejų), pavyzdžiui, kelių transporto priemonės.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 17:59:55

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!

Naujausios forumo žinutės

오피쓰ᐹOPSS62쩜컴ᐴ청주오피☚청주안마 ➮청주키스방 ✖청주휴게텔 ◻청주리얼돌오피쓰ᐹOPSS62쩜컴ᐴ청주오피☚청주안마 ➮청주키스방 ✖청주휴게텔 ◻청주리얼돌오피쓰ᐹOPSS62쩜컴ᐴ청주오피☚청주안마 ➮청주키스방 ✖청주휴게텔 ◻청주리얼돌오피쓰ᐹOPSS62쩜컴ᐴ청주오피☚청주안...

역삼오피ᐹOPSS41쩜NETᐴ역삼안마ナ역삼휴게텔 ⏪오피쓰 ❀역삼마사지역삼오피ᐹOPSS41쩜NETᐴ역삼안마ナ역삼휴게텔 ⏪오피쓰 ❀역삼마사지역삼오피ᐹOPSS41쩜NETᐴ역삼안마ナ역삼휴게텔 ⏪오피쓰 ❀역삼마사지역삼오피ᐹOPSS41쩜NETᐴ역삼안마ナ역삼휴게텔 ⏪오피쓰 ❀역삼마...

부천건마 ✏오피쓰ᐹOPSS41쩜NETᐴ부천오피 ❆부천휴게텔ノ부천리얼돌 ✏부천안마 ♦부천건마 ✏오피쓰ᐹOPSS41쩜NETᐴ부천오피 ❆부천휴게텔ノ부천리얼돌 ✏부천안마 ♦부천건마 ✏오피쓰ᐹOPSS41쩜NETᐴ부천오피 ❆부천휴게텔ノ부천리얼돌 ✏부천안마 ♦부천건마 ✏오피쓰ᐹOP...

ᐹOPSS41쩜NETᐴ역삼오피 ⌚오피쓰 ✨역삼마사지⎞역삼건마 ღ역삼안마 ⌚역삼휴게텔ᐹOPSS41쩜NETᐴ역삼오피 ⌚오피쓰 ✨역삼마사지⎞역삼건마 ღ역삼안마 ⌚역삼휴게텔ᐹOPSS41쩜NETᐴ역삼오피 ⌚오피쓰 ✨역삼마사지⎞역삼건마 ღ역삼안마 ⌚역삼휴게텔ᐹOPSS41쩜NETᐴ...

선릉건마 ➿오피쓰ᐹOPSS41쩜NETᐴ선릉오피 ❌선릉휴게텔 ⚒선릉리얼돌 ➿선릉안마 ⚓선릉건마 ➿오피쓰ᐹOPSS41쩜NETᐴ선릉오피 ❌선릉휴게텔 ⚒선릉리얼돌 ➿선릉안마 ⚓선릉건마 ➿오피쓰ᐹOPSS41쩜NETᐴ선릉오피 ❌선릉휴게텔 ⚒선릉리얼돌 ➿선릉안마 ⚓선릉건마 ➿오피쓰...