Antkainis

Tema: Ekonomika

Terminas anglų kalba: Markup


Trumpai

Antkainis – tai procentinis dydis, kurį prekybininkas „užsideda“ prie parduodamos prekės savikainos už pardavimo paslaugą.

Plačiau

Prekybininkai rinkoje naudoja gan skirtingus antkainius. Jei mažiausi antkainiai būna maisto prekėms, ar kitos didelės apyvartos prekėms, tai prabangos prekėms jie bus didžiausi, ir kartais gali būti kur kas didesni, nei būtų galima tikėtis

Dažnai kaip antkainio sinonimas yra 'prekybinė marža, kuri yra labai panašus dalykas, tačiau skaičiuojamas kitaip. Pavyzdžiui, jei prekę parduotuvė gauna už 100 EUR ir jos antkainis yra 50%, tai galutinė kaina bus 150 EUR (nekreipiant dėmesio į mokesčius), tuo tarpu marža bus skaičiuojama antkainį dalinant iš galutinės pardavimo kainos, ir tokiu atveju bus lygi 30%. Todėl antkainis ir marža bus skirtingi dydžiai. 

Skaičiuoklė

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 18:00:30

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!