Tantjemos

Tema: Asmeniniai finansai

Terminas anglų kalba: Board Bonuses


Trumpai

Tantjemos – tai įmonės valdybos ar stebėtojų tarybos premijavimas metinėmis išmokomis iš uždirbto pelno. 

Plačiau

Tantjemų principas yra paprastas – didžiųjų įmonių pagrindiniai vadovai yra valdyba ir stebėtojų taryba, ir šiems už sėkmingą vadovavimą, uždirbus didelį pelną, išmokami metiniai priedai – tantjemos.

Taip būna visame pasaulyje. Bet Lietuvoje, reikia pripažinti, įmonių kur realią valdymo galią įmonėje turėtų valdyba, ar juo labiau stebėtojų taryba, tikrai nėra dažnas reiškinys. Bent jau ne toks dažnas, koks prieš keletą metų buvo tantjemos.

Pagrindinė priežastis sukėlusį tantjemų bumą Lietuvoje buvo mokestinės spragos – tantjemos buvo apmokestinamos kur kas mažiau nei darbo užmokestis ar jo priedai, nors realiai didelio skirtumo tarp jų nėra, ypač valdybos nariams, kurie kaip taisyklė būna įmonės darbuotojai.

Nuo 2017 metų pradžios dar kartą keičiasi valdybos bei stebėtojų tarybos nariams išmokamų tantjemų apmokestinimo tvarka: tantjemoms taip pat bus taikomas ir socialinio draudimo mokestis (jam taip pat bus taikomos socialinio draudimo įmokų "lubos"). Po šio pakeitimo, tantjemų išmokų patrauklumas lyginant su darbo užmokesčiu nebetenka pagrindinių savo pranašumų.

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 17:20:29

Laukiame komentarų!