Investavimas į nuostolingų kompanijų akcijas

Tema: Investavimas

Terminas anglų kalba: Non-profitable Companies Investments


Investavimas į kompanijas, kurios kol kas dirba nepelningai, taip pat gali būti sėkmingas. Jei kompanijoje įvyks teigiamų pokyčių, tuomet jos akcijos gali brangti labai stipriai ir investavimas į jas tikrai pasiteisins. Tačiau iš kur žinoti, kad tie teigiami pokyčiai įvyks? Visiškai užtikrinti šiuo atveju būti negalite. Paprastai ieškoma ženklų, galinčių paversti kompaniją iš nepelningos į pelningą: tai gali būti įmonės valdymo komandos pakeitimą į stipresnę ir teigiamai pasižymėjusią, jog įsiliejimas į stambesnę grupę, reikšmingo konkurento iškritimas iš rinkos, teigiami pasikeitimai rinkoje, naujas itin sėkmingas produktas, sėkmingas išradimas ir pan.

Kad ir kaip tai gerai skambėtų - tokios sėkmės istorijos pasitaiko ne visuomet. Įmonė gali taip ir nepavirsti į pelningą, o jei ir jos pinigų srautas ilgą laiką išlieka neigiamas, tai tikėtina pabaiga gali būti visai ne sėkmės istorija. Tokios įmonės akcijos palaipsniui artės prie nulio, kol įmonė bankrutuos. Geriausiu atveju ją prieš bankrotą gali kas nors įsigyti, bet greičiausiai suma nebus labai didelė. Todėl investavimas į nepelningas kompanijas yra didelės rizikos, ir tokioms kompanijoms portfelyje geriau skirti nelabai reikšmingą proporciją.

Investavimas į nepelningų kompanijų akcijas gali būti daromas atsižvelgiant į EV/S ir P/Bv rodiklius, kurie tinkami skaičiuoti net ir tada, jei įmonė negeneruoja nei teigiamo grynojo pelno, nei EBITDA. 

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!