Dividendinės akcijos

Tema: Investavimas

Terminas anglų kalba: Dividend Stocks


Trumpai

Dividendinės akcijos - tai tokios akcijos, kurios akcininkams reguliariai išmoka didelius dividendus. Tokios akcijos pasižymi aukštu 'dividendiniu pajamingumu' bei 'dividendų išmokėjimo koeficientu'. 

Plačiau

Akcijų rinkoms kylant bendras akcijų 'dividendinis pajamingumas' krenta, o rinkoms krentant - didėja (nes dividendai nesikeičia taip greitai kaip akcijų kainos), taip pat yra ir su dividendinėmis akcijomis. Tačiau vidutiniškai, tikrų dividendinių akcijų pajamingumas turėtų sudaryti 5%-9% priklausomai nuo rinkos rizikingumo, sektoriaus bei augimo galimybių.

'Dividendų išmokėjimo koeficentas' šioms akcijoms dažniausiai svyruoja 50%-100% ribose. Tačiau svarbu ne tik, kad dividendų politika būtų tęstinė ir stabili, bet ir pats įmonės pinigų srautas būtų stabilus. Dažniausiai tai būna komunalinių patarnavimų, telekomunikacijų sektorių bendrovių akcijos.

Dividendinės akcijos yra daugiau „gynybinės“ investicijos, nes rinkoms krentant jos lėčiau praranda savo vertę nei kitos akcijos. Žinoma, rinkoms kylant jos taip pat atsilieka nuo kainų kilimo. 

 Konsultacijos

  • Nespėjate susitvarkyti su įmonės finansų valdymu?
  • Planuojate verslo investicijas, bet negalite apsispręsti ar verta investuoti?
  • Nesate tikri, ar įmonė dirba pakankamai efektyviai? 
  • Norite pirkti ar parduoti verslą, bet trūksta žinių?

Šiais ir kitais rūpimais finansiniais klausimais -

                      kreipkitės dėl profesionalios finansų konsultacijos

Konsultuoja Finansistas.net autorius. 

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 14:42:52

Laukiame komentarų!