Dividendinės akcijos

Tema: Investavimas

Terminas anglų kalba: Dividend Stocks


Trumpai

Dividendinės akcijos - tai tokios akcijos, kurios akcininkams reguliariai išmoka didelius dividendus. Tokios akcijos pasižymi aukštu 'dividendiniu pajamingumu' bei 'dividendų išmokėjimo koeficientu'. 

Plačiau

Akcijų rinkoms kylant bendras akcijų 'dividendinis pajamingumas' krenta, o rinkoms krentant - didėja (nes dividendai nesikeičia taip greitai kaip akcijų kainos), taip pat yra ir su dividendinėmis akcijomis. Tačiau vidutiniškai, tikrų dividendinių akcijų pajamingumas turėtų sudaryti 5%-9% priklausomai nuo rinkos rizikingumo, sektoriaus bei augimo galimybių.

'Dividendų išmokėjimo koeficentas' šioms akcijoms dažniausiai svyruoja 50%-100% ribose. Tačiau svarbu ne tik, kad dividendų politika būtų tęstinė ir stabili, bet ir pats įmonės pinigų srautas būtų stabilus. Dažniausiai tai būna komunalinių patarnavimų, telekomunikacijų sektorių bendrovių akcijos.

Dividendinės akcijos yra daugiau „gynybinės“ investicijos, nes rinkoms krentant jos lėčiau praranda savo vertę nei kitos akcijos. Žinoma, rinkoms kylant jos taip pat atsilieka nuo kainų kilimo. 

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 14:42:52

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!