Neįvertintos akcijos

Tema: Investavimas

Terminas anglų kalba: Undervalued Stocks


Trumpai

Neįvertintos akcijos – tai tokios įmonių akcijos, kurių akcijų kaina biržoje yra mažesnė nei jų manoma vertė. Kuo skirtumas didesnis, tuo labiau akcija bus neįvertinta. 

Plačiau

Pagrindinė problema čia, žinoma, subjektyvumas. Nes net ir pats objektyviausias, paskaičiuotas vertinimas nebus objektyvesnis už rinkos kainą, kuri lyg ir savaime rodo vertę. Bet jei darysime prielaidą, kad rinka dėl vienokių ar kitokių priežasčių gali klysti, tuomet paskaičiuota vertė gali būti tam tikra orientacija.

Akcijų vertė dažniausiai nustatoma naudojant diskontuotų pinigų srautų metodą arba palyginamąją analizę (lyginant įvairius santykinius rodiklius, kaip P/E, EV/EBITDA, EV/S ir kt.). Tokia vertė gali būti nustatyta profesionalių analitikų, arba gali būti įsivaizduojama ir paties investuotojo.

Profesionalūs vertinimai - svarbus informacijos šaltinis, tačiau jais aklai niekuomet pasitikėti negalima, nes ten pateikiamos prognozės taip pat gali būti šališkos ar klaidingos. 

Vis tik, jei tikėti faktu, kad akcijos vertė yra didesnė nei jos kaina biržoje, tuomet yra labai didelė tikimybė, kad tokios akcijos grąža metų ar kelerių laikotarpyje aplenks vidutinę rinkos grąža (vertinant analogišku rizikos lygiu).

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 14:45:22

Laukiame komentarų!