JAV automobilių gamintojas “General Motors” (GM) investuotojams pristatė paskutinio, t.y. antrojo šių metų ketvirčio rezultatus. Šios paskelbtos naujienos pavadinimas atrodė taip: „GM Reports Strong Second-Quarter 2021 Results“.
Nepaisant gero pavadinimo, rezultatų paskelbimo dieną akcijos kaina nukrito 8,9%:
Tai kas gi ne taip su paskelbtais rezultatais? Jei žiūrėti pagrindinius skaičius, tai jie atrodo labai neblogai. Paskutinio ketvirčio pajamos padidėjo iki 34,2 mlrd. USD, kaip prieš metus analogišką ketvirtį buvo tik 16,8 mlrd. USD. Grynasis ketvirčio pelnas pasiekė 2,8 mlrd. USD ir pakeitė buvusį 0,8 mlrd. USD grynąjį nuostolį. EBIT pelnas pasiekė 4,1 mlrd. USD ir taipogi pakeitė buvusį nuostolį.
Taigi, lyginant pagrindinius finansinius rezultatus su pernai metais viskas atrodo stulbinančiai gerai. Tačiau šiuo atveju reikėtų nepamiršti, kad pernai metais antrasis ketvirtis buvo šoko laikotarpis, ir ko gero, vienas prasčiausių automobilių gamintojams per ganėtinai ilgą laiką.
Jei palyginsime paskutinio paskelbto ketvirčio rezultatus su pirmuoju šių metų ketvirčiu, jie nebebus tokie įspūdingi: grynasis pelnas nuo 3 mlrd. USD sumažėjo iki 2,8 mlrd. USD. EBIT pelnas taip pat sumažėjo panašiu dydžiu. Ir toks pelno mažėjimas buvo patirtas pajamų didėjimo kontekste, joms didėjant 5% lyginant su pirmuoju ketvirčiu. Vėlgi, šį ketvirtį buvo patirta nestandartiškai dideli automobilių atšaukimo kaštai (vien dėl „Chevrolet Bolt“ modelio 0,8 mrld. USD), šiuos eliminavus – tikrai atrodytų stiprus rezultatas.
Tad ko gi pritrūko investuotojams? Panašu, kad daugiau pelno. Analitikų pelno prognozė šiam ketvirčiui buvo didesnė, ir liko neišpildyta. Kitas svarbus faktorius - elektromobilio „Bolt“ atšaukimo kaštai, kurie buvo išties dideli. Investuotojai kreipia didelį dėmesį, kaip tradiciniams automobiliams sekasi transformuotis į neabejotinai besikeičiančią elektromobilių rinką. „Bolt“ yra pagrindinis elektra varomas GM modelis, ir 800 mln. USD atšaukimo kaštai, deja, neparyškina jo sėkmės.
Visumoje, pirmojo pusmečio grynasis pelningumas siekia 8,8%, kas yra pastebimai daugiau nei istorinis vidurkis. Susidariusi situacija dėl lustų trūkumo leidžia automobilių gamintojams pasinaudoti ribota pasiūla ir sulaukti gero pelningumo. Tačiau audringa investuotojų reakcija aiškiai parodė, kad to nepakanka.
Sėkmės dirbant bei investuojant,
Rokas Lukošius
FMĮ MYRIAD CAPITAL investicijų strategas
Šioje svetainėje pateikiamas turinys yra finansistas.net nuomonė bei gali būti subjektyvus. Autorius gali turėti tiesioginį interesą dėl vienokių ar kitokių vertybinių popierių vertės. Tai yra informacinio pobūdžio pranešimas, kuris nėra ir negali būti traktuojama kaip investavimo rekomendacija ar tyrimas.
Patiko informacija?
Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!
Auksas kaip investicija turi savo nišą, nors ir nėra mėgiamas visų investuotojų. Dažnai auksas naudojamas kaip alternatyva pinigams (ar pinigų rinkos ...
Tai kur tas ilgai lauktas kritimas? Kiek dar sugebės laukti tie, kuriems reikia būsto gyventi, ir jau laukė du metus? Kai kantrybė baigsis, pokyčiai g...
Ką gi, panašu, kad auksas išjudėjo. To ir buvo galima tikėtis dabartinėje aplinkoje, kai tiek daug neaiškumo, o infliacija iki galo taip ir niekur ned...
Tame yra tiesios. Bet turbūt per daug laisvės irgi nėra labai gerai :)
finansinė laisvė reiškia būti be finansų
------------------------------------------------------------