Dividendų politika

Tema: Įmonių finansai

Terminas anglų kalba: Dividend Policy


Trumpai

Tai rašytinis įmonės nuostatų rinkinys, apibrėžiantis dividendų išmokėjimo tvarką bei praktiką, atsižvelgiant į galinčias įtakos turėti aplinkybes. 

Plačiau

Dividendų politika gali būti visai elementari – nustatanti tik 'dividendų išmokėjimo koeficientą', o gali būti ir gerokai detalesnė, atsižvelgianti į daugelį aplinkos faktorių. 

Jei įmonė neturi savo dividendų politikos, dar nereiškia, kad ji negali ar nenori mokėti dividendų. Ji gali tiesiog vengti ilgalaikių įsipareigojimų, susijusių su dividendų išmokėjimu. 

Vis tik, konkrečios dividendų politikos buvimas paprastai padidina investuotojų pasitikėjimą konkrečia įmone. Dividendų politika keičiama retai, ir į tokį faktą reiktų atkreipti papildomą dėmesį įsigilinant į tai lemiančias priežastis. 

Šiais laikais dividendų politiką būtina vertinti bei nagrinėti kartu su 'akcijų išpirkimo' programomis.

Galvojate apie investavimo pradžią? Pasirinkite tinkamą partnerį:

UAB FMĮ „Myriad capital“ – Lietuvos banko licencijuota finansų maklerio įmonė, pristatanti Danijos investicinio banko „Saxo Bank“ ir  “Interactive Brokers” grupės sukurtas investavimo platformas, kurių pagalba pasieksite pasaulio finansų rinkas patraukliomis sąlygomis.

Kreipkitės dėl FMĮ „Myriad capital“ pagalbos:
UAB FMĮ "Myriad capital", Liepyno g. 25A, Vilnius
+370 645 30102
info@myriadcapital.lt
Skaityti daugiau apie „Myriad capital“ paslaugas.

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 14:43:49

Laukiame komentarų!

Rekomenduojame

Mums įdomi Jūsų nuomonė!